
Készül a tornaterem, de még jóváhagyásokra várnak
Fotó: Pinti Attila
Noha dolgozik a kivitelező, a csíkszeredai Nagy István Művészeti Szakközépiskola tornatermének elkészítése nemcsak a rendelkezésre álló munkaerő kapacitásán múlik. A tervmódosítások miatti újraengedélyeztetés még tart, és a folyamat befejezéséig nem lehet kialakítani a földszinti épületrészt.
2024. július 16., 07:582024. július 16., 07:58
Azt már 2021 tavaszán, az építkezés kezdetekor lehetett tudni, hogy a művészeti iskola tornaterme számára szükség lesz egy tervmódosításra, mert az épület több tantermet részben leárnyékol majd. Ezért
Úgy számoltak, elkezdődik a szerkezetépítés, ezalatt pedig elkészül a tervmódosítás és a szükséges engedélyeket is beszerzik.
Fotó: Pinti Attila
A valóság viszont mást mutat: az azóta eltelt több mint három évben nemcsak a kivitelezési szerződést kellett meghosszabbítani, a szerkezetépítés után ugyanis az építő 2022 őszétől idén tavaszig nem dolgozott, mert nem volt elég alkalmazottja, ráadásul a tervmódosítást és ennek engedélyeztetését sem tudták befejezni.
Korábbi érdeklődéseink során mindig előkerült a tervmódosítás kérdése, amely idén került olyan állapotba, hogy az önkormányzati képviselő-testület el tudja fogadni, viszont a szükséges szakhatósági engedélyekre még várni kell.
Mint Sógor Enikő csíkszeredai alpolgármestertől megtudtuk, a földszinti épületrész kialakításához új építkezési engedélyre van szükség, ez új szakági engedélyek kiadását vonja maga után, mint például a tűzoltósági engedély vagy a műemlékvédelmi beleegyezés. Ezek beszerzése után állíthatják ki az új építkezési engedélyt, majd ezt követően lehet dolgozni az alsó szint belső kialakításán, illetve a homlokzaton is.
Fotó: Pinti Attila
Idén a két felső szinten tudott dolgozni a kivitelező, ott
elkészültek a belső válaszfalak,
a villanyhálózat behuzalozása,
a víz- és szennyvízhálózat csövezete,
valamint az új tervezői utasítás alapján folyamatban van a tetőhéjazat felszerelése
– tájékoztatott az elöljáró. Az, hogy valóban elkészül-e idén a tornaterem, ahogy év elején ígérték, nagyban függ az engedélyek beszerzésének időpontjától, az alpolgármester szerint viszont az építő cég mindent megtesz a mielőbbi befejezésért.
A művészeti iskola tornaterme kivitelezési szerződésének értéke 9,5 millió lej áfa nélkül, az összeg túlnyomó részét a város biztosítja, a résztámogatás a Helyi Fejlesztések Országos Programja (PNDL) hozzájárulása.
Egyfajta oktatóvideót készített a Vâlcea megyei csendőrség abból az amatőr felvételből, amit azok az emberek készítettek, akik nem voltak hajlandók megvárni a beavatkozó egységet, és maguk próbálták meg elhajtani a medvét egy lapáttal.
Túl alacsony az általános sztrájk kirobbantásának a támogatottsága a tanügyben, így – bár a felmérés kiértékelése még nem zárult le – szinte biztosan elmarad a tiltakozás. A szakszervezet képviselője szerint az időzítés már nem is lenne szerencsés.
Nagy az érdeklődés a gazdasági szereplők részéről az ország legfiatalabb repülőterének bővítése iránt. A vezetőség szerint a fejlesztés kulcsfontosságú lépés abban, hogy Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtér országos és európai csomóponttá váljon.
Körülbelül 80 ezer gazdasági társaság összesen mintegy 2,3 milliárd lejjel tartozik az államnak, de az összeget nem tudják behajtani, mert a cégeknek már nincs bankszámlájuk – nyilatkozta az országos adóhatóság elnöke egy keddi szakmai rendezvényen.
Újabb beavatkozásra volt szükség a nagyvadak miatt Zabolán, ezúttal az iskola területén. A medvét és bocsait kora reggel vette észre egy alkalmazott, így a gyerekek nem kerültek veszélybe, de az oktatást aznap biztonsági okokból felfüggesztették.
Gyanús körülmények között halt meg egy csecsemő a bukaresti Polizu szülészeten. Az ügyészség vizsgálatot indított az ügyben.
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.
Esőre és viharokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás van érvényben kedden az ország szinte egész területén.
Előzetes letartóztatásba helyezték a perbáthidai gyilkosság fő gyanúsítottját – tájékoztatott a Bihar megyei ügyészség kedden.
Nicușor Dan államfő kedden azt nyilatkozta, hogy „viszonylag kevés” olyan kormányalakítási forgatókönyv jöhet szóba, amelyben stabil többség támogatja a kabinetet. A technokrata miniszterelnök kinevezését „esélyes forgatókönyvnek” nevezte az elnök.
3 hozzászólás