Készül a tornaterem, de még jóváhagyásokra várnak
Fotó: Pinti Attila
Noha dolgozik a kivitelező, a csíkszeredai Nagy István Művészeti Szakközépiskola tornatermének elkészítése nemcsak a rendelkezésre álló munkaerő kapacitásán múlik. A tervmódosítások miatti újraengedélyeztetés még tart, és a folyamat befejezéséig nem lehet kialakítani a földszinti épületrészt.
2024. július 16., 07:582024. július 16., 07:58
Azt már 2021 tavaszán, az építkezés kezdetekor lehetett tudni, hogy a művészeti iskola tornaterme számára szükség lesz egy tervmódosításra, mert az épület több tantermet részben leárnyékol majd. Ezért
Úgy számoltak, elkezdődik a szerkezetépítés, ezalatt pedig elkészül a tervmódosítás és a szükséges engedélyeket is beszerzik.
Fotó: Pinti Attila
A valóság viszont mást mutat: az azóta eltelt több mint három évben nemcsak a kivitelezési szerződést kellett meghosszabbítani, a szerkezetépítés után ugyanis az építő 2022 őszétől idén tavaszig nem dolgozott, mert nem volt elég alkalmazottja, ráadásul a tervmódosítást és ennek engedélyeztetését sem tudták befejezni.
Korábbi érdeklődéseink során mindig előkerült a tervmódosítás kérdése, amely idén került olyan állapotba, hogy az önkormányzati képviselő-testület el tudja fogadni, viszont a szükséges szakhatósági engedélyekre még várni kell.
Mint Sógor Enikő csíkszeredai alpolgármestertől megtudtuk, a földszinti épületrész kialakításához új építkezési engedélyre van szükség, ez új szakági engedélyek kiadását vonja maga után, mint például a tűzoltósági engedély vagy a műemlékvédelmi beleegyezés. Ezek beszerzése után állíthatják ki az új építkezési engedélyt, majd ezt követően lehet dolgozni az alsó szint belső kialakításán, illetve a homlokzaton is.
Fotó: Pinti Attila
Idén a két felső szinten tudott dolgozni a kivitelező, ott
elkészültek a belső válaszfalak,
a villanyhálózat behuzalozása,
a víz- és szennyvízhálózat csövezete,
valamint az új tervezői utasítás alapján folyamatban van a tetőhéjazat felszerelése
– tájékoztatott az elöljáró. Az, hogy valóban elkészül-e idén a tornaterem, ahogy év elején ígérték, nagyban függ az engedélyek beszerzésének időpontjától, az alpolgármester szerint viszont az építő cég mindent megtesz a mielőbbi befejezésért.
A művészeti iskola tornaterme kivitelezési szerződésének értéke 9,5 millió lej áfa nélkül, az összeg túlnyomó részét a város biztosítja, a résztámogatás a Helyi Fejlesztések Országos Programja (PNDL) hozzájárulása.
Ahogy megszólaltak az első dallamok a tömeg egyszerre lett csendes és nosztalgikus: mindenki felült a múltból érkező nosztalgiavonatra, Demjén Ferenc péntek esti székelyudvarhelyi koncertjén. Fotókon mutatjuk.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
Több megszorítást is bemutatott Ilie Bolojan miniszterelnök a pénteki kormányülés utáni sajtótájékoztatóján. Vegyük sorba.
Ilie Bolojan kormányfő pénteken kijelentette, hogy jövő héten fogják bemutatni a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot, és nagy valószínűséggel kétkulcsos áfa (TVA) bevezetése mellett fog dönteni a kabinet.
Több mint 9000 nyolcadik osztályt végzett diák vett részt pénteken a kisebbségek anyanyelv- és irodalom írásbeli vizsgáján – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Tetőket és autókat rongált meg, és több fát is kidöntött a viharos szél Maros megyében. A tűzoltók megfeszített erővel dolgoznak a károk elhárításán. A vihar közben Udvarhelyszéket is elérte.
Hivatalosan is legionárius propaganda terjesztésével gyanúsították meg pénteken a legfőbb ügyészség ügyészei Călin Georgescut, amiért a választási kampányban egy tévéműsorban a Vasgárda egykori vezetőjétől, Corneliu Zelea Codreanutól idézett.
A közelgő viharoktól tart a Salrom vezetősége, illetve a beszakadt parajdi bányafödémnél dolgozó kivitelező, hiszen a megáradó patakok kárt tehetnek a munkatelepen, valamint a Korond-patak sótartalmának növekedését is eredményezhetik.
Nicușor Dan államfő hétfőre összehívta a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülését, amelyen a parajdi bányakatasztrófáról is tárgyalni fognak.
3 hozzászólás