Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
A korábbi napokhoz képest visszaesett az új fertőzések száma csütörtökön Hargita megyében, egy haláleset viszont az elmúlt 24 órában is történt a térségben. A kórházi ellátásra szorulók száma csökkent.
2021. december 30., 14:542021. december 30., 14:54
Tizenhárom új koronavírus-fertőzést igazoltak csütörtökön Hargita megyében, így 14 175-re nőtt a járvány kezdete óta azonosított esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből. Emellett egy újabb halálesetet is jelentettek, így a koronavírussal összefüggésbe hozható elhalálozások száma 860-ra emelkedett.
A gyógyultak száma tízzel nőtt az elmúlt huszonnégy órában, ezáltal eddig összesen 13 192-en győzték le a fertőzést.
otthoni elkülönítésben 91-en vannak, házi karanténban pedig 1478-an tartózkodnak a megyében.
A már korábban igazolt fertőzöttek újratesztelése során Hargita megyében egy páciens esetében kaptak újabb pozitív eredményt – olvasható a központi Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatásában. Ebből az is kiderül, hogy
A már elfogatott hitelfelvételről lemond a székelyudvarhelyi önkormányzat, ugyanakkor két pénzügyi intézményt versenyeztetnek meg egy 20 millió lejes kölcsön mielőbbi folyósítása érdekében. Európai uniós projekteket fizetnének ki az összegből.
Döntő házként elfogadta szerdán a képviselőház az áramtermelő-fogyasztókra (prosumerekre) vonatkozó előírásokat módosító jogszabályjavaslatot.
Hasznos szegmenssel bővíti szolgáltatási körét a TEGA Rt. A sepsiszentgyörgyi székhelyű köztisztasági vállalat október 15-től rágcsáló- és rovarirtásba kezd.
Egy szatmárnémeti iskola egyik termében repedés keletkezett a falon, egy másik épületről pedig téglák hullottak le a szerda reggeli földrengés nyomán – közölte a Szatmár megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Az eJobs állásközvetítő platform felmérésében megkérdezettek mintegy 76 százalékát bevallásuk szerint jelentősen érintették az elmúlt időszak áremelkedései.
Donald Trump elnök az Egyesült Államok legmagasabb polgári kitüntetését adományozta posztumusz Charlie Kirknek, a közelmúltban politikai gyilkosság áldozatává vált aktivistának kedden.
Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) szerdán közölte, hogy az egészségbiztosítások jelenlegi informatikai platformját (PIAS) 2026-ig fogják használni, amikor egy „modern, biztonságos és könnyen elérhető” rendszer váltja fel.
Újabb földrengés történt szerda reggel Romániában. A földmozgást ezúttal Buzău megyében észlelték 8 óra 31 perckor, és 3,3-as erősségű volt a Richter-skála szerint.
A Szeben megyei ügyészség őrizetbe vett, majd előzetes letartóztatásba helyezett egy 52 éves nőt és egy 53 éves férfit, akiket azzal gyanúsítanak, hogy halálra vertek egy 67 éves férfit, majd elásták a holttestét.
A Richter-skála szerint 4-es erősségű földrengés történt szerdán 7 óra 57 perckor Szatmár megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).