
Fotó: Gábos Albin
Hivatalosan még nem nyújtott be panaszt a Facebook közösségi oldalon nyílt levelet megfogalmazó hölgy, aki a csíkszeredai kórház újszülöttosztályának vezetőjét vádolta. Mégis van következménye a nyílt levélnek: a főorvos felmondott, hogy a személyét ért vádak ne terheljék a kórház intézményét. Továbbá kérte, hogy vizsgálják ki a személyével kapcsolatosan megfogalmazottakat.
2024. október 01., 12:552024. október 01., 12:55
2024. október 01., 16:222024. október 01., 16:22
„Dr. Füstös Annamária újszülött-gyógyász főorvos 2024. 09. 19-i dátummal benyújtotta a felmondását, amit a kórház vezetősége elfogadott.
– válaszolta érdeklődésünkre a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház vezetősége.

Szakmai inkompetenciával és arroganciával vádolta nyílt levélben egy nagymama a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház újszülött osztályának főorvosát. A történet nagy port kavart a Civil Csíkszereda Facebook-csoportban. A történtekre a kórház is reagált.
Hozzátették, hogy a kórházhoz nem érkezett hivatalos formában panasz azzal kapcsolatosan, ami a doktornő munkájáról a Facebookon, a Civil Csíkszereda csoportban elhangzott. „A kórház igazgatótanácsa ugyanakkor, reagálva a nyilvános térben elhangzottakra, értesítette az intézmény Etikai Bizottságát” – közölték.
Tőlük tudjuk, hogy az újszülött-gyógyászati osztályon
Mint ismert, a Facebookon egy hölgy nyílt levélben több vádat is megfogalmazott a szóban forgó főorvos ellen,
Bejegyezése hozzászólás-lavinát eredményezett, többen a kórházi ellátásra, a páciensekkel való megfelelő kommunikáció hiánya miatt panaszkodtak.
A vádakra az érintett doktornő is reagált Facebook hozzászólásban, jelezve, hogy
A csíkszeredai kórház pedig a Székelyhonnak is nyilatkozott az ügyben, mint fogalmaztak őszintén sajnálják, hogy negatív tapasztalatokkal távozott a kórházból az a nagymama, aki a Civil Csíkszereda csoportban írt, annak ellenére, hogy
Az ügyben kerestük az érintett orvost, ő azonban egyelőre nem reagált megkeresésünkre.
Közvitára bocsátja kedden a környezetvédelmi minisztérium a roncsautóprogram pályázati útmutatóját – jelentette be sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu.
Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter szerint nem mindegyik önkormányzat alkalmazza azt a jogszabályt, amely a többlépcsős procedúrát egyszerűsítve lehetővé teszi a településekre bejáró veszélyes medvék azonnali kilövését.
Kelemen Hunor szerint a „közvetítőkön keresztül történő kormányzás nem működik”, és egy politikailag kinevezett miniszterekből álló kormány előnyösebb lett volna a kijelölt miniszterelnök által javasolt technokrata kabinetnél.
Eugen Tomac kedden kijelentette, hogy nem az ő személyes kormányának, hanem Románia kormányának kér majd bizalmat a parlamenttől.
Călin Georgescu kedden felszólította a parlament „hazaszerető” tagjait, hogy kezdeményezzék Nicușor Dan államfő hivatalából való felfüggesztését, aki szerinte „önkényesen” és „kihívóan” bízta meg Eugen Tomacot kormányalakítással.
Az RMDSZ egyelőre nem tudja megígérni, hogy bizalmat szavaz a megalakulóban lévő kormánynak, és a további egyeztetések előtt megvárja a miniszterjelöltek végleges névsorát, valamint a kormányprogramot.
Nem nőtt, hanem csökkent hétfő óta az üzemanyagok ára Romániában, a dízel pedig több helyen még mindig olcsóbb, mint a benzin.
Japán sztrájkba kezdtek kedden a Sanitas szakszervezet tagjai az új bértörvénytervezet elleni tiltakozásként.
Összesen 207 helyszínen tart házkutatást kedden a rendőrség a Jupiter művelet keretében bűncselekményekkel gyanúsított személyeknél.
Kedden folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza a román nyelvi kommunikációs készségek felmérésével.
5 hozzászólás