
174 pályázat érkezett be a határidőre a városházára
Fotó: Pál Árpád
Összesen 1,8 millió lejt hagyott jóvá a székelyudvarhelyi önkormányzat helyi pályázatok 2017-es évi támogatására. A leadási határidő április 18. volt, a végleges támogatási lista péntektől elérhető a hivatal honlapján.
2017. május 05., 12:412017. május 05., 12:41
2017. május 05., 12:472017. május 05., 12:47
A polgármesteri hivatalnál az elbírálási körülményekről, illetve a kiosztott összegek sorsáról érdeklődtünk.
A beérkezett pályázatok elbírásánál a legfontosabb szempont az volt, hogy a támogatásra benyújtott pályázatok reálisak és megvalósíthatók legyenek, emellett hasznosak a székelyudvarhelyi közösség számára is – tudtuk meg a sajtóosztálytól. Az elbírálásnál az is figyelembe vették, hogy pályázat költségvetése összhangban legyen a kitűzött tevékenységekkel.
A hét meghirdetett tevékenységi területre összesen 174 pályázat érkezett. Ifjúsági programok megszervezésére 31 civil szervezet pályázott, ezek közül egyet nem támogatott az önkormányzat. Az e célra szánt 155 ezer lejből 139 700 lejt hagyott jóvá kiosztásra a bizottság. A kulturális projektek kivitelezésére benyújtott 56 pályázatból 5-öt utasítottak el, a jóváhagyott projektek támogatására előzetesen 215 ezer lejt szántak, amit maradéktalanul szétosztottak.
Környezetvédelem kategóriában a 11 leadott pályázat mindenike nyert, viszont az 50 ezer lejes keretösszegből 41 400 lejt hagyott jóvá a szakbizottság. 960 ezer lejt osztottak szét a versenysportok támogatására: összesen 24 támogatási igénylés érkezett, ezek közül egyet elutasítottak a hiányos dokumentáció miatt. A tömegsportot ösztönző és az egészséges életmód tudatosítását szolgáló tevékenységek támogatására idén 150 ezer lej volt az előirányzott keretösszeg, összesen 34-en pályáztak, egy alapítvány nem kapott finanszírozást. A hátrányos helyzetűek felzárkóztatására 100 ezer lejt hagyott jóvá az önkormányzat, 17 szervezet adta le igénylési dossziéját, így köztük osztották szét a pénzt.
Az önkormányzat támogatta volna a kiemelkedő tanulmányi-, művészeti- vagy sporteredményeket elérő diákokat, valamint oktatóikat összesen 50 ezer lejjel.
– tudtuk meg a városháza sajtóosztályától. A ki nem osztott összegek visszakerülnek a város költségvetésébe.
Segítség a pályázóknak és a pályázatíró cégeknek
A megyei tanács alárendeltségébe tartozó Hargita Megye Fejlesztési Ügynökség olyan szolgáltatást indít, amely elsősorban a vállalkozói szférát célozza: a pályázni akaró magán- és/vagy jogi személyek kérdéseket küldhetnek az ügynökségnek, amelyeket az továbbít a pályázatíró cégeknek, a szakemberek válaszát pedig eljuttatják a kérdezőkhöz. Ennek célja a potenciális pályázók tájékoztatása és segítése, hogy le tudják hívni a forrásokat. Az érdeklődők az investinhargita.ro honlapon küldhetik be kérdéseiket.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!