
174 pályázat érkezett be a határidőre a városházára
Fotó: Pál Árpád
Összesen 1,8 millió lejt hagyott jóvá a székelyudvarhelyi önkormányzat helyi pályázatok 2017-es évi támogatására. A leadási határidő április 18. volt, a végleges támogatási lista péntektől elérhető a hivatal honlapján.
2017. május 05., 12:412017. május 05., 12:41
2017. május 05., 12:472017. május 05., 12:47
A polgármesteri hivatalnál az elbírálási körülményekről, illetve a kiosztott összegek sorsáról érdeklődtünk.
A beérkezett pályázatok elbírásánál a legfontosabb szempont az volt, hogy a támogatásra benyújtott pályázatok reálisak és megvalósíthatók legyenek, emellett hasznosak a székelyudvarhelyi közösség számára is – tudtuk meg a sajtóosztálytól. Az elbírálásnál az is figyelembe vették, hogy pályázat költségvetése összhangban legyen a kitűzött tevékenységekkel.
A hét meghirdetett tevékenységi területre összesen 174 pályázat érkezett. Ifjúsági programok megszervezésére 31 civil szervezet pályázott, ezek közül egyet nem támogatott az önkormányzat. Az e célra szánt 155 ezer lejből 139 700 lejt hagyott jóvá kiosztásra a bizottság. A kulturális projektek kivitelezésére benyújtott 56 pályázatból 5-öt utasítottak el, a jóváhagyott projektek támogatására előzetesen 215 ezer lejt szántak, amit maradéktalanul szétosztottak.
Környezetvédelem kategóriában a 11 leadott pályázat mindenike nyert, viszont az 50 ezer lejes keretösszegből 41 400 lejt hagyott jóvá a szakbizottság. 960 ezer lejt osztottak szét a versenysportok támogatására: összesen 24 támogatási igénylés érkezett, ezek közül egyet elutasítottak a hiányos dokumentáció miatt. A tömegsportot ösztönző és az egészséges életmód tudatosítását szolgáló tevékenységek támogatására idén 150 ezer lej volt az előirányzott keretösszeg, összesen 34-en pályáztak, egy alapítvány nem kapott finanszírozást. A hátrányos helyzetűek felzárkóztatására 100 ezer lejt hagyott jóvá az önkormányzat, 17 szervezet adta le igénylési dossziéját, így köztük osztották szét a pénzt.
Az önkormányzat támogatta volna a kiemelkedő tanulmányi-, művészeti- vagy sporteredményeket elérő diákokat, valamint oktatóikat összesen 50 ezer lejjel.
– tudtuk meg a városháza sajtóosztályától. A ki nem osztott összegek visszakerülnek a város költségvetésébe.
Segítség a pályázóknak és a pályázatíró cégeknek
A megyei tanács alárendeltségébe tartozó Hargita Megye Fejlesztési Ügynökség olyan szolgáltatást indít, amely elsősorban a vállalkozói szférát célozza: a pályázni akaró magán- és/vagy jogi személyek kérdéseket küldhetnek az ügynökségnek, amelyeket az továbbít a pályázatíró cégeknek, a szakemberek válaszát pedig eljuttatják a kérdezőkhöz. Ennek célja a potenciális pályázók tájékoztatása és segítése, hogy le tudják hívni a forrásokat. Az érdeklődők az investinhargita.ro honlapon küldhetik be kérdéseiket.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön azt nyilatkozta, hogy az elmúlt évek történései alapján és a szociáldemokraták jelenlegi vezetését ismerve nem tartja kizártnak, hogy az államfő tisztségből való felfüggesztése is megtörténjen.
A Salvamont szerint országszerte mintegy 600 hegyimentő áll készenlétben a május 1-jei hosszú hétvégén, amikor megnövekedett turistaforgalomra számítanak a hatóságok.
Az RMDSZ törvényjavaslatot nyújtott be, amely szerint egy csökkentett összegű gyermekpénz mellé jelenléti ösztöndíjat vezetnének be – de csak azoknak, akik rendszeresen járnak óvodába vagy iskolába. A törvény egyik előterjesztőjével beszélgettünk.
Márciusban 6,1 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint februárban – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Jóváhagyta a kormány szerda esti ülésén a növénytermesztőknek és állattenyésztőknek járó átmeneti támogatások (ANT) keretösszegeiről szóló határozatot – közölte Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes, ügyvivő mezőgazdasági miniszter.
Elfogadta szerdai ülésén a kormány a 22 prefektus és 36 alprefektus tisztségből való felmentéséről szóló határozatokat – közölte Ioana Dogioiu kormányszóvivő. Az érintett prefektusok és alprefektusok lemondtak a tisztségükről.
A következő három évben több lépésben mintegy 14 ezerrel tervezik csökkenteni a kórházi ágyak számát. Az erről szóló határozatot szerdai ülésén fogadta el a kormány.
Törvényjavaslatot nyújtott be az RMDSZ, amely szerint a jelenlegi 292 lejes gyermekpénzt 100 lejre csökkentenék, a fennmaradó összeget pedig „jelenléti ösztöndíjként” csak a rendszeresen iskolába járók kapnák meg, további 50 lejjel kiegészítve.
A Román Nemzeti Bank (BNR) szerdán 5,1004 lej/euró hivatalos árfolyamot jelentett be, ez pedig az első alkalom az elmúlt egy évben, hogy az európai valuta átlépte az 5,1 lejes pszichológiai küszöböt.
Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra – közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.
szóljon hozzá!