
Tovább tart a vártnál a szemétügy megoldása Marosvásárhelyen és környékén
Fotó: Haáz Vince
A Marosvásárhely és környékére a legutóbb meghirdetett hulladékelszállításra kiírt közbeszerzési eljárásra öt cég jelentkezett, amelyek közül az egyik elnyerte a pályázatot. Az eljáráson résztvevők közül azonban ketten megóvták a megyei önkormányzat döntését.
2022. március 02., 18:512022. március 02., 18:51
A Székelyhon érdeklődésére a Maros megyei önkormányzat által működtetett Ecolect Egyesület elnöke, Tóth Brezovszki Andrea elmondta, hogy az óvásokat elbíráló bizottságnak harminc napon belül döntenie kell.
– fejtette ki hozzátéve, hogy még így sem olyan egyszerű, hiszen az elutasított cégeknek jogukban áll további óvást benyújtani, amit azonban a bírósághoz kell benyújtaniuk és az fog dönteni az ügyükben. „Amíg mindez megtörténik és sikerül tisztázni, addig kénytelenek vagyunk a jelenlegi szolgáltatóval dolgozni” – tette hozzá Tóth Brezovszki Andrea.
A Marosvásárhelyt is magába foglaló 2-es övezetben harmadszor hirdettek közbeszerzési eljárást, mivel az első két alkalommal a pályázó cégek közül egyik sem felelt meg a feladatfüzetbe foglalt elvárásoknak.
A szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) ügyészei csütörtökön elrendelték a nyomozás kiterjesztését gyűlöletkeltés vagy diszkrimináció bűncselekménye miatt Andrew Tate esetében.
Újraindul a röntgen-, a mammográfiás vizsgálat és a csontsűrűségmérés a csíkszeredai járóbetegrendelőben, miután a megyei kórház beszerezte a szükséges sugárvédelmi engedélyeket.
Szeretettel várunk mindenkit 2026. június 1-jén, hétfőn 9:00 és 12:00 óra között az Utazás a gyermekkor világában eseményre.
Az Európai Unióban a 15 és 29 év közötti nem dolgozó és oktatási vagy képzési programban sem részt vevő fiatalok aránya a 2015-ös 15,2 százalékról 2025-re 11 százalékra csökkent, de Romániában továbbra is a legmagasabb ez az arány.
Szemeteskukában hozták a marosvásárhelyi városházára az ajánlatukat a Sylevy cég képviselői, mert szeretnék tovább is biztosítani az utcai takarítást. Soós Zoltán polgármester szerint olyan cégeket hívtak meg, akikkel nem volt jogi vitájuk.
Gyalogátjárón ütöttek el egy 13 éves gyermeket szerda délután Szentkatolnán. A rendőrség vizsgálatai szerint a kislány rollerrel kelt át a zebrán, amikor a baleset bekövetkezett.
A Sanitas szakszervezeti tagjai csütörtökön sztrájkőrséget tartanak a munkaügyi minisztérium székhelye előtt.
Lángra kapott egy melléképület csütörtökön Csíksomlyón a Somlyó 33-ként ismert romatelepen. A tűzeset során egy ember a karján égési sérüléseket szenvedett. A hivatásos tűzoltók megfékezték a lángokat.
Ciprian Ciucu főpolgármester csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy aláírta Bukarest pályázati dossziéját a 2028-as UEFA Európa-liga-döntő megrendezésére.
Megdőlt a fővárosi melegrekord szerdán – közölte a HungaroMet Zrt. csütörtökön a Facebook-oldalán.
szóljon hozzá!