
Lakat alá kerülnek a játszóterek. Óvintézkedés
Fotó: Erdély Bálint Előd
A kórházzal, háziorvosokkal történt egyeztetések után újabb, a koronavírus-fertőzés terjedését gátló megszorító intézkedéseket vezetnek be a székelyudvarhelyiek védelme érdekében – közölte a város önkormányzata a keddi rendkívüli tanácsülést követően. Minden újabb intézkedés célja az otthonmaradás szorgalmazása.
2020. március 17., 16:492020. március 17., 16:49
2020. március 18., 10:002020. március 18., 10:00
Keddtől a következő szigorításokat vezetik be:
be- és lezárják a város területén lévő összes játszóteret, mivel a műanyag és fém elemeken három napig megél a vírus, amit a gyerekek hazavisznek a szülőknek, nagyszülőknek;
tájékoztató táblákat helyeznek el mindenik bejárathoz. Azokat a játszótereket, amelyeknek nincs kerítésük, figyelmeztető szalaggal veszik körbe. Valamennyi játszóteret szakcég fogja fertőtleníteni;
kérik a szülőket, nagyszülőket – utóbbiakat különösen –, ne vigyék és engedjék a gyermekeket a játszóterekre;
a város területén lévő összes térbútort és padot szintén szakcég fogja fertőtleníteni;
a köztisztasági vállalattól az önkormányzat megrendelte az utcák fertőtlenítését. Kedd délután 6 órakor kezdődik az első fertőtlenítés;
a városi buszjáratok továbbra sem közlekednek, az intézkedésekről minden buszmegállóban tájékoztató plakátot helyeztek ki. Arra kérik a városlakókat, hogy kerüljék más közlekedési eszközök (taxik, ismerősök autói) használatát is;
a polgármesteri hivatalban az ügyfélfogadás átállt telefonos és online ügyintézésre;
a pénztár működése fokozatosan leáll;
az anyakönyvi iroda a sürgős eseteket fogadja csak: gyermek bejelentése, elhalálozás bejelentése. A polgári esküvőket csak indokolt esetben fogadják, korlátozott létszámú személyt engednek be (maximum 10 fő);
a lakossági nyilvántartó iroda ügyfélfogadása is szünetel.
A hétfői államelnöki rendelet értelmében minden okirat lejárati határideje meghosszabbodik a szükségállapot végéig – így nem kell a jelenlegi időszakban és helyzetben sem személyazonossági igazolványt, sem útlevelet cserélni, hiszen azok érvényessége automatikusan meghosszabbodott hétfő óta.
A kórház felkészült a rendkívüli helyzet kezelésére: átszervezték a kórházi osztályokat, hogy a fertőző osztály készen legyen a kritikus időszakra. Háziorvoshoz szigorúan csak az forduljon, akinek sürgős problémája van, minden esetben kötelező telefonon időpontot kérni, és az orvos által közölt időpontban megjelenni a rendelőnél, és nem hamarabb. Csak így fogadnak pácienseket a rendelők. Kórházba, poliklinikára csak szükséges esetben menjenek, megelőzve a fertőzés bevitelét az intézménybe.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
Mivel a következő napokban sárga, narancssárga és vörös kódra okot adó nappali hőség várható, június 28-án, vasárnap forgalmi korlátozásokat vezet be a rendőrség az ország 16 megyéjében. A Székelyföld is érintett.
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
2 hozzászólás