Otthonosságérzetet adott a résztvevőknek a vasárnap zárult Vásárhelyi Forgatag, amely színes és gazdag programkínálatával több ezer látogatót vonzott a marosvásárhelyi Ligetbe.
2019. szeptember 01., 18:452019. szeptember 01., 18:45
Fotó: Haáz Vince
Otthonosságérzetet adott a résztvevőknek a vasárnap zárult Vásárhelyi Forgatag, amely színes és gazdag programkínálatával több ezer látogatót vonzott a marosvásárhelyi Ligetbe.
2019. szeptember 01., 18:452019. szeptember 01., 18:45
Fotó: Haáz Vince
Koncertek, családi és gyermekprogramok, sör-, bor- és pálinkakóstolók, kerekasztal-beszélgetések, előadások, főzőverseny, sikertörténetek bemutatása, könyvvásár és könyvbemutatók, kiállítások, színház, nóta- és operettest, csillagvizsgálás, néptánc, dzsessz- és klasszikus zene – talán röviden így lehetne felsorolni, hogy mi volt az a sok minden, ami megmozgatta a marosvásárhelyieket, akik ellátogattak a Vásárhelyi Forgatag rendezvényeire, illetve távolabbról érkeztek haza, ki csak a szomszéd városból vagy megyéből, ki egy távolabbi országból.
A sok-sok vonzó program mellé társult a kedvező időjárás is, a Ligetben, – ahogy a városi parkot népszerű nevén emlegetik a vásárhelyiek, – a Teleki Téka udvarán, vagy a Borudvarban, Sörudvarban még a kánikula is elviselhetőbb volt.
Fotó: Haáz Vince
– mesélte lapunk érdeklődősére egy marosvásárhelyi résztvevő.
Fotó: Haáz Vince
„Kortársak vagyunk mind, akik ide eljöttünk, ismeretlenül is leülünk egymás mellé egy asztalhoz és azonnal megtaláljuk a közös hangot, pár perc után a közös ismerősöket, tisztázzuk, ki melyik utcában született, hová járt iskolába. Ezt hozta el a Forgatag, azt, hogy
– foglalta össze a Vásárhelyi Forgatag lényegét egy másik résztvevő.
Fotó: Haáz Vince
Sokan úgy tervezték a pihenőszabadságukat is, hogy néhány napra el tudjanak jönni Marosvásárhelyre, „forgatagozzanak”. Érkeztek Németországból, Izraelből, Ausztriából, Magyarországról, Hollandiából is a Marosvásárhelyről elszármazottak. Vannak, akiknek még itt élnek a családtagjaik, mások szállodában foglaltak szobát maguknak.
A rengeteg gyermekprogram, a Civil falu rendezvényei, a kézművesek kirakodóvására, az esti fellépők koncertjei több ezer résztvevőt vonzottak a Ligetbe, amely már a délelőtti órákban benépesedett, és amely csak éjféltájt üresedett ki.
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Az összetartozás érzését erősítette egy héten át a Vásárhelyi Forgatag
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Jó volt három napig kijárni a Ligetbe
Fotó: Haáz Vince
Április 29-én elhunyt Czegő Zoltán (1938–2026) költő, író, újságíró – közölte a szerző halálhírét a Magyar Írószövetség. A több elismerést kapott szerző számos verseskötete, elbeszélése, novellája, regénye és publicisztikája jelent meg.
Az alkotmánybíróság szerdán közölte, hogy helyt adott a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) beadványának és alkotmányellenesnek nyilvánította a közszolgálati televízió és rádió vezetőtanácsi tagjainak kinevezéséről szóló parlamenti határozatokat.
Nagy mennyiségű szemetet dobott ki a csíkszeredai Suta-tó mellett, ötvenezer lejes bírságot kapott érte egy helyi cég, amelyet nemrég sikerült azonosítania a Csíkszeredai Helyi Rendőrségnek.
A gyimesbükki Fejér Sándor joggal nevezhette magát a sors kegyeltjének, hiszen a csodával határos módon maradt életben a Bilibók-tetőn, s került messzi földre. Idegenből hazaküldött levelei a szülőföldszeretet szépirodalmi igényű megnyilvánulásai.
Nicușor Dan államelnök szerdán kijelentette, meggyőződése, hogy Románia a bizalmatlansági indítvány esetleges elfogadása után is megőrzi Nyugat-barát irányvonalát.
Románia képes megvédeni magát a drónincidensekkel szemben, hozzávetőleg egy éven belül teljesen működőképes lesz a védelmi rendszer – jelentette ki szerdán Nicușor Dan államfő.
A képviselőház és a szenátus szerdai együttes ülésén felolvasták az Állítsuk meg a gazdaság lerombolását, a lakosság elszegényítését és az állami vagyon kiárusítását célzó Bolojan-tervet! című bizalmatlansági indítványt.
Kelemen Hunor szerint egy életképes alternatívát is fel kellene mutatniuk azoknak, akik meg akarják buktatni a kormányt.
A felszerelt sótalanító berendezések folyamatosan működnek, hiszen a Kis-Küküllő vize most is több sót tartalmaz, mint kellene. Az Aquaserv igazgatója a Székelyhonnak elmondta, hogy fel vannak készülve a Korond-patak esetleges áradására.
A Hargita Megyei Törvényszék első fokon húsz év letöltendő szabadságvesztésre ítélte P. Zoltánt, aki a Gyergyóditróhoz tartozó Orotván tavaly elkövetett emberölés miatt került a vádlottak padjára. Az ítélet nem jogerős.
szóljon hozzá!