
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Két személyautó ütközött össze csütörtök délután az E578 jelzésű európai út marosfői szakaszán. A balesetben négyen sérültek meg, egyikük a roncsok közé szorult.
2019. augusztus 29., 15:052019. augusztus 29., 15:05
2019. augusztus 29., 15:302019. augusztus 29., 15:30
Az ütközésben érintett két autóban összesen hat személy utazott, ketten közülük az elsődleges információk szerint könnyebben sérültek, mellkasi fájdalomra panaszkodnak. Egyik utas a roncsok közé szorult, ezért a két mentőszolgálati, illetve egy rohammentő egység mellett a műszaki mentő is a helyszínre érkezett. A beszorult utas elszállításához Marosvásárhelyről mentőhelikoptert riasztottak – számol be a Hargita megyei tűzoltóság.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a szerencsétlenség 13 órakor történt: egy 57 éves marosfői autóvezető egy vendéglőtől körültekintés nélkül tért ki a főútra járművével, amikor nekicsapódott egy, az európai úton Gyergyószentmiklós irányába haladó, 56 éves Iași megyei férfi vezette gépkocsi. A vétlen járműben két, 48 és 69 éves nő könnyebben megsérült, míg a helyi sofőr autójában egy középkorú nő és egy férfi súlyos sérüléseket szenvedett. Utóbbit eszméletlen állapotban vette át a mentőhelikopter. Az alkoholszondás vizsgálat alapján az 57 éves marosfői gépjárművezető 0,14 mg/liter légalkohol-koncentrációval ült kormánykerék mögé.
Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt folytatják a vizsgálatokat.
Hantavírusgyanús esetet jelentettek Krassó-Szörény megyéből – közölte pénteken az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Robbanás történt a Mol tiszaújvárosi üzemében, egy ember életét vesztette, több súlyos sérült van – írja az MTI Magyar Péter miniszterelnök péntek délelőtti Facebook-bejelentésére hivatkozva.
Az elnöki hivatal pénteken bejelentette, hogy a PSD, a PNL, az USR és az RMDSZ aláírt egy megállapodást, amelyben vállalják, hogy a parlamenti ülésszak végéig elfogadják az új közalkalmazotti bértörvényt.
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélre figyelmeztető előrejelzést adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A görlitzi többlakásos épület összeomlása után eltűntnek nyilvánított mindkét román turista holttestét megtalálták a romok alatt.
A hitelszerződés értelmében Románia 16,68 milliárd euró SAFE-forrást használhat fel. Lengyelország után ez a második legnagyobb tagállami keret.
Közzétette a kegyelmi ügy dokumentumait honlapján a Sándor-palota péntek reggel.
Bár az elmúlt években látványosan visszahúzódott a víz a szépvízi tározóban, a Csíki-medence ivóvízellátása továbbra sincs veszélyben. Sőt a kapacitása azt is megbírja, hogy a jövőben további alcsíki településeket csatoljanak rá a rendszerre.
Csütörtök délután egy 72 éves férfit megtámadott és megharapott egy medve a Beszterce-Naszód megyei Bükkös (Bichigiu) település külterületén, ahol két héttel ezelőtt egy nőt ölt meg a nagyvad.
Nicușor Dan államelnök csütörtökön megtámadta az alkotmánybíróságon azt a törvényt, amely szerint idén országos szinten 859 barnamedve megelőző célú kilövését engedélyezik a populáció szabályozása érdekében.
szóljon hozzá!