
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Súlyosnak tűnt, de inkább látványos volt a hétfőn délután Balavásáron történt baleset. Egy rohammentős autónak ütközött egy gépkocsi, majd újabb két autó ütközött nekik.
2019. február 12., 09:542019. február 12., 09:54
2019. február 12., 09:562019. február 12., 09:56
Az ütközéssorozat a balavásári útkereszteződésnél történt, ahol nincs kialakítva körforgalom, és négy irányból érkezhetnek az autók: Vásárhelyről, Szovátáról, Segesvárról, illetve Dicsőszentmárton irányából.
Cristian Virag, a Maros megyei tűzoltóság sajtószóvivője lapunknak elmondta, hogy az ütközés nyomán a sürgősségi esetekben bevethető autó vezetője rosszul lett, ezért mentőhelikoptert hívtak hozzá, és azzal szállították kórházba. A kivizsgálások nyomán kiderült, állapota nem súlyos.
A balesetről számos fotót és videót tettek közzé, egyikén éppen az látható, amint leszáll a helikopter az országúton.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta az Egészséges étkezés iskolai program finanszírozásához szükséges összegek folyósítását a programban résztvevő önkormányzatoknak.
Eltűnt egy 17 éves lány május 7-én Szabédról, bár önként hagyta el otthonát a kiskorú lány, de azóta nem tért haza. Rendőrségi feljelentést tettek a hozzátartozói.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
A rendőrség újabb vizsgálatot indított a mezőméhesi gyilkossággal kapcsolatban: az áldozat nővérének tett megjegyzéseket a körözött Emil Gânj testvére, aki gyakran megfordul a szintén mezőméhesi szülői házuknál.
Új szakaszába lépett Gyergyószentmiklós és Gyergyószék egyik legfontosabb infrastrukturális beruházása: aláírták annak elkerülő útnak a megvalósíthatósági tanulmányára vonatkozó szerződést, amely Tekerőpatak és Szárhegy irányából kerülné el a várost.
Erősödött pénteken a román deviza az euróhoz képest: a Román Nemzeti Bank (BNR) 5,2364 lejes hivatalos árfolyamot állapított meg, ami 2,97 banis (0,56 százalékos) csökkenést jelent a csütörtöki 5,2661 lejhez képest.
Megkéselte osztálytársát egy 12 éves gyermek pénteken az Arad megyei Vinga község egyik iskolájában.
Görög Mártát, a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánját kérte fel az Igazságügyi Minisztérium irányítására Magyar Péter leendő miniszterelnök pénteken.
Instabillá válik az időjárás már ma délutántól, és az ország nagy részén vasárnapig esőzések várhatók. Több megyére elsőfokú, sárga jelzésű riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat légköri instabilitás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.
Legszebb virágaikat mutatják be, és kínálják eladásra az udvarfalvi termesztők szombaton és vasárnap a hagyományos kiállításon és vásáron. Szombaton a településen Májusfa néptánctalálkozót is tartanak, immár nyolcadik alkalommal.
1 hozzászólás