Hirdetés
Hirdetés

Az országutakon nem, a megyei utakon viszont gondok voltak a hóeltakarítással

Nem voltak nagyobb fennakadások a hétvégén a megye országútjain •  Fotó: Pinti Attila

Nem voltak nagyobb fennakadások a hétvégén a megye országútjain

Fotó: Pinti Attila

Több száz tonna sót szórtak ki a Hargita megyei országutakra az elmúlt hétvégén. Koccanások előfordulhattak a közutakon, de súlyosabb balesetek nem történtek a megyei prefektusi hivatal szóvivője szerint. Noha az útkarbantartók csúszásgátlóval szórják az utakat, továbbra is óvatos vezetésre intenek.

Veres Réka

2018. január 22., 10:012018. január 22., 10:01

2018. január 22., 10:102018. január 22., 10:10

Havazott és havas eső hullott a hétvégén, de az útkarbantartóknak sikerült megbirkózniuk a téliessé vált útviszonyokkal. Adrian Pănescu, a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal szóvivője elmondta, hogy a megyében a legnagyobb mennyiségű csapadék péntekről szombatra virradóra hullott, akkor havazott a leginkább.

Szombat hajnalig összesen kétszázhat tonna sót szórtak az országutakra, és harminchárom jármű dolgozott azért, hogy biztonságosabbá tegyék a közlekedést. Vasárnapra már enyhült a csapadékos téli időjárás, így az országutakon már csak huszonöt hóeltakarító gép dolgozott, ezekkel mintegy százhetven tonna sót szórtak szét

Hirdetés

– tájékoztatott a prefektusi hivatal szóvivője. Kérdésünkre válaszolva elmondta azt is, hogy koccanások előfordulhattak, de nagyobb közúti balesetekről nem kapott jelentést a megyei prefektusi hivatal. Pănescu beszámolt róla, hogy az egyetlen incidens pénteken történt a 11B jelzésű országúton Csíkkozmás és Kászon között, ahol egy teherautó elakadt, ezért majdnem három órán át csak egy sávon közlekedhettek a személygépkocsik és legfeljebb hét és fél tonnás járművek.

Rosszul teljesít az egyik hóeltakarító cég

A 138 és a 123B jelzésű megyei utakon tapasztalt elégtelen minőségű hóeltakarítás kapcsán több hiányosságot is jeleztek a közösségi oldalon és más felületeken – tájékoztatott közleményben Hargita Megye Tanácsának sajtószolgálata. Borboly Csaba, a megyei tanács elnöke szerint az említett két út esetében

éppen azon cég munkájában találtak kifogást, amely a közbeszerzési procedúrát akadályozva kifogásolta és megóvta a többi jelentkező cégek jelentkezését,

arra hivatkozva, hogy azok nem rendelkeztek a téli karbantartáshoz szükséges minősítéssel, a CAEN kóddal, vagyis nincsenek erre szakosodva, így nem tudják majd ellátni a feladatuk.

„Felszólítottuk a céget, hogy az elmúlt 48 órában nem végezte el maradéktalanul a rá bízott utak karbantartását. Ugyan járható volt az út, de az elmúlt napokban nem cselekedtek időben, így a hét közepén le nem hóekézett, a forgalom által letaposott hóra szórtak csúszásgátlót.

Idézet
A január 19-én és 20-án végzett munkálatokat alaposan elemezni fogjuk. Amennyiben ezek minősége nem volt szakszerű, és nem volt időben elvégezve, az értékét nem térítjük meg

– hangsúlyozta a megyei tanács elnöke.

A megyei önkormányzat elnöke ugyanakkor kiemelte: mivel emelt díjas ügyeleti összeg is részét képezte az árajánlattételnek, ezért

elvárják, hogy az említett cég a nap 24 órájában ügyfélszolgálattal rendelkezzen, tekintve a térségünkre jellemző szélsőséges időjárási körülményeket is.

Borboly akár szerződésbontást is kilátásba helyez, amennyiben ezen esetek a jövőben fennállnak majd.

1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. május 04., hétfő

Papíron bírság, valóságban tehetetlenség: mit kockáztat az, akinek a gyereke nem jár rendszeresen iskolába?

Romániában törvény kötelezi a szülőket gyermekük rendszeres iskoláztatására, ám a szabályok betartatása a gyakorlatban nehézkes. Motívációként szociális juttatásokat helyez kilátásba az a törvénytervezet, amely a gyermekpénzt iskolai jelenléthez köti.

Papíron bírság, valóságban tehetetlenség: mit kockáztat az, akinek a gyereke nem jár rendszeresen iskolába?
Hirdetés
2026. május 04., hétfő

Amerikai filmfeldolgozás készül Örkény István: Tóték című regénye alapján

Hollywoodi feldolgozás készül Örkény István Tóték című regényéből Bad Major címen – adta hírül a napokban a Deadline. A bemutató dátuma egyelőre nem ismert.

Amerikai filmfeldolgozás készül Örkény István: Tóték című regénye alapján
2026. május 04., hétfő

Támogatásokból bővítené rendelőit a gyergyószentmiklósi kórház

Folyamatosan gyarapodik az elérhető gyógyászati szolgáltatások száma a gyergyószentmiklósi kórháznál, de emiatt már nincs elegendő hely új rendelők berendezésére. Átalakítás lehetne a megoldás, ehhez keres támogatókat az intézmény.

Támogatásokból bővítené rendelőit a gyergyószentmiklósi kórház
2026. május 04., hétfő

A kormány bukása sem változtat Románia nyugati irányultságán

Nicușor Dan hétfőn kijelentette, hogy függetlenül a bizalmatlansági indítványról szóló keddi parlamenti szavazás eredményétől, Románia megőrzi nyugati irányultságát.

A kormány bukása sem változtat Románia nyugati irányultságán
Hirdetés
2026. május 04., hétfő

A PNL képviselőházi frakciója nem vesz részt a bizalmatlansági indítványról szóló szavazáson

A Nemzeti Liberális Párt (PNL) képviselőházi frakciója a PSD és az AUR „szörnyszövetsége” elleni tiltakozásul nem vesz részt a bizalmatlansági indítványról szóló keddi szavazáson – jelentette be hétfőn Gabriel Andronache frakcióvezető.

A PNL képviselőházi frakciója nem vesz részt a bizalmatlansági indítványról szóló szavazáson
2026. május 04., hétfő

Nicușor Dan: kizárt az a forgatókönyv, hogy Călin Georgescu kormányfő legyen

Nicușor Dan szerint „kizárt” az a forgatókönyv, hogy Călin Georgescu kormányfő legyen, ha a parlament kedden megszavazza a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt.

Nicușor Dan: kizárt az a forgatókönyv, hogy Călin Georgescu kormányfő legyen
2026. május 04., hétfő

„Akasztófán lenne a helye” – ilyen üzenetekkel fenyegették a kézdivásárhelyi diáknapok résztvevőit

A kézdivásárhelyi fiatalok vidám, figyelemfelkeltő felvonulása néhány felnőttnél kiverte a biztosítékot, ami nyilvános fenyegetésig, lejáratási szándékig vezetett. A diáknapok szervezői mellett szülők és tanárok is kiállnak az ifjúság mellett.

„Akasztófán lenne a helye” – ilyen üzenetekkel fenyegették a kézdivásárhelyi diáknapok résztvevőit
Hirdetés
2026. május 04., hétfő

Nagy a lavinaveszély, most inkább ne túrázzon a Bucsecs-hegységben!

A Prahova megyei hegyimentők szerint nagyon magas a lavinaveszély a Bucsecs-hegység meredek völgyeiben, és mindenkinek azt tanácsolják, hogy kerüljék a magashegyi túraútvonalakat és a meredek lejtőket.

Nagy a lavinaveszély, most inkább ne túrázzon a Bucsecs-hegységben!
2026. május 04., hétfő

Az USR képviselői sem szavazzák meg a bizalmatlansági indítványt

A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) parlamenti képviselői és szenátorai kedden jelen lesznek a parlament két házának együttes ülésén, de nem szavaznak a bizalmatlansági indítványról – jelentette be hétfőn Dominic Fritz pártelnök.

Az USR képviselői sem szavazzák meg a bizalmatlansági indítványt
2026. május 04., hétfő

Tovább drágult az üzemanyag, már sehol sem lehet 9 lej alatt benzint tankolni

Hétfőn is emelkedett az üzemanyagok ára, az újabb drágulással pedig minden üzemanyagtöltő-állomáson 9 lej fölött lehet csak tankolni a benzin literét.

Tovább drágult az üzemanyag, már sehol sem lehet 9 lej alatt benzint tankolni
Hirdetés