Hirdetés
Hirdetés

Az országutakon nem, a megyei utakon viszont gondok voltak a hóeltakarítással

Nem voltak nagyobb fennakadások a hétvégén a megye országútjain •  Fotó: Pinti Attila

Nem voltak nagyobb fennakadások a hétvégén a megye országútjain

Fotó: Pinti Attila

Több száz tonna sót szórtak ki a Hargita megyei országutakra az elmúlt hétvégén. Koccanások előfordulhattak a közutakon, de súlyosabb balesetek nem történtek a megyei prefektusi hivatal szóvivője szerint. Noha az útkarbantartók csúszásgátlóval szórják az utakat, továbbra is óvatos vezetésre intenek.

Veres Réka

2018. január 22., 10:012018. január 22., 10:01

2018. január 22., 10:102018. január 22., 10:10

Havazott és havas eső hullott a hétvégén, de az útkarbantartóknak sikerült megbirkózniuk a téliessé vált útviszonyokkal. Adrian Pănescu, a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal szóvivője elmondta, hogy a megyében a legnagyobb mennyiségű csapadék péntekről szombatra virradóra hullott, akkor havazott a leginkább.

Szombat hajnalig összesen kétszázhat tonna sót szórtak az országutakra, és harminchárom jármű dolgozott azért, hogy biztonságosabbá tegyék a közlekedést. Vasárnapra már enyhült a csapadékos téli időjárás, így az országutakon már csak huszonöt hóeltakarító gép dolgozott, ezekkel mintegy százhetven tonna sót szórtak szét

Hirdetés

– tájékoztatott a prefektusi hivatal szóvivője. Kérdésünkre válaszolva elmondta azt is, hogy koccanások előfordulhattak, de nagyobb közúti balesetekről nem kapott jelentést a megyei prefektusi hivatal. Pănescu beszámolt róla, hogy az egyetlen incidens pénteken történt a 11B jelzésű országúton Csíkkozmás és Kászon között, ahol egy teherautó elakadt, ezért majdnem három órán át csak egy sávon közlekedhettek a személygépkocsik és legfeljebb hét és fél tonnás járművek.

Rosszul teljesít az egyik hóeltakarító cég

A 138 és a 123B jelzésű megyei utakon tapasztalt elégtelen minőségű hóeltakarítás kapcsán több hiányosságot is jeleztek a közösségi oldalon és más felületeken – tájékoztatott közleményben Hargita Megye Tanácsának sajtószolgálata. Borboly Csaba, a megyei tanács elnöke szerint az említett két út esetében

éppen azon cég munkájában találtak kifogást, amely a közbeszerzési procedúrát akadályozva kifogásolta és megóvta a többi jelentkező cégek jelentkezését,

arra hivatkozva, hogy azok nem rendelkeztek a téli karbantartáshoz szükséges minősítéssel, a CAEN kóddal, vagyis nincsenek erre szakosodva, így nem tudják majd ellátni a feladatuk.

„Felszólítottuk a céget, hogy az elmúlt 48 órában nem végezte el maradéktalanul a rá bízott utak karbantartását. Ugyan járható volt az út, de az elmúlt napokban nem cselekedtek időben, így a hét közepén le nem hóekézett, a forgalom által letaposott hóra szórtak csúszásgátlót.

Idézet
A január 19-én és 20-án végzett munkálatokat alaposan elemezni fogjuk. Amennyiben ezek minősége nem volt szakszerű, és nem volt időben elvégezve, az értékét nem térítjük meg

– hangsúlyozta a megyei tanács elnöke.

A megyei önkormányzat elnöke ugyanakkor kiemelte: mivel emelt díjas ügyeleti összeg is részét képezte az árajánlattételnek, ezért

elvárják, hogy az említett cég a nap 24 órájában ügyfélszolgálattal rendelkezzen, tekintve a térségünkre jellemző szélsőséges időjárási körülményeket is.

Borboly akár szerződésbontást is kilátásba helyez, amennyiben ezen esetek a jövőben fennállnak majd.

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. július 17., péntek

Több pedagógusi pótlékot is bevezetne az új bértörvény-tervezet

Az új közalkalmazotti bértörvény felülvizsgált tervezete szerint több kategóriában is béren felüli juttatásokat vezetnének be az oktatásban dolgozók számára.

Több pedagógusi pótlékot is bevezetne az új bértörvény-tervezet
Hirdetés
2026. július 17., péntek

Várják a jelentkezőket a turizmusföldrajz és ökoturizmus szakokra a gyergyószentmiklósi egyetemen

Megkezdődött a beiratkozás a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Gyergyószentmiklósi Kihelyezett Tagozatára. Az itt zajló gazdasági szemléletű oktatás célja olyan szakemberek képzése, akik a földrajzi teret képesek turisztikai szempontból hasznosítani.

Várják a jelentkezőket a turizmusföldrajz és ökoturizmus szakokra a gyergyószentmiklósi egyetemen
2026. július 17., péntek

Közösség elleni uszítás gyanújával hallgatták ki Dan Tanasăt

Kihallgatták pénteken a legfőbb ügyészségen Dan Tanasăt, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) parlamenti képviselőjét. Az Agerpres hivatalos forrásokra hivatkozó értesülése szerint a politikus ellen közösség elleni uszítás gyanújával vizsgálódnak.

Közösség elleni uszítás gyanújával hallgatták ki Dan Tanasăt
2026. július 17., péntek

Közzétették a közalkalmazotti bértörvény felülvizsgált tervezetét

Közzétették pénteken a munkaügyi minisztérium honlapján a közalkalmazotti bértörvény tervezetének új, felülvizsgált változatát.

Közzétették a közalkalmazotti bértörvény felülvizsgált tervezetét
Hirdetés
2026. július 17., péntek

Hamis oldalakon húznák le az adófizetők pénzét

Olyan hamis weboldalak jelentek meg, amelyek a Ghișeul.ro felületét utánozzák, és személyes adatokat, valamint bankkártya-adatokat próbálnak megszerezni – figyelmeztet a Nemzeti Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).

Hamis oldalakon húznák le az adófizetők pénzét
2026. július 17., péntek

Elismerte a digitalizációért felelős miniszter Sepsiszentörgyön, hogy nem úgy működnek az országban a dolgok, ahogy kellene

Országjáró körútra indult Irineu Darău gazdasági, digitalizációs, vállalkozásügyi és turisztikai miniszter. Pénteken Sepsiszentgyörgyre is eljutott, ahol vállalkozókkal találkozott, majd délután meglátogatott két vállalkozást.

Elismerte a digitalizációért felelős miniszter Sepsiszentörgyön, hogy nem úgy működnek az országban a dolgok, ahogy kellene
2026. július 17., péntek

Pénteken is egyeztettek, kedden folytatják a megbeszélést az új közalkalmazotti bértörvényről

Technikai egyeztetést tartottak pénteken a Cotroceni-palotában a közalkalmazotti bértörvény tervezetéről, amelyet a következő napokban áttanulmányozhatnak a pártok – jelentette ki a megbeszélés után Radu Burnete elnöki tanácsadó.

Pénteken is egyeztettek, kedden folytatják a megbeszélést az új közalkalmazotti bértörvényről
Hirdetés
2026. július 17., péntek

Romániában az egyik legmagasabb a százezer lakosra jutó bírák száma az EU-ban

Az Európai Unióban 2024-ben átlagosan 15,7 bíró jutott százezer lakosra, szemben a 2014-es 17,7 bíróval – derül ki az Eurostat pénteken, a nemzetközi büntető igazságszolgáltatás napja alkalmából közzétett adataiból.

Romániában az egyik legmagasabb a százezer lakosra jutó bírák száma az EU-ban
2026. július 17., péntek

Airbus helikoptereket és légvédelmi radarokat vesz Románia a SAFE-programon keresztül

Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter pénteken bejelentette, hogy aláírták a SAFE-program keretében a 12 Airbus helikopter és 12 Thales radar beszerzéséről szóló szerződéseket.

Airbus helikoptereket és légvédelmi radarokat vesz Románia a SAFE-programon keresztül
2026. július 17., péntek

Továbbra is Romániában a legmagasabb az infláció az EU tagállamai közül

Júniusban 2,9 százalékra csökkent az éves infláció az Európai Unióban a májusi 3,3 százalékról; a tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 9,2 százalék – derül ki az Eurostat pénteken közzétett adataiból.

Továbbra is Romániában a legmagasabb az infláció az EU tagállamai közül
Hirdetés