Hirdetés
Hirdetés

Az országosnál is jóval gyengébb a tanári kar átoltottsági aránya Székelyföldön

Maros megyében tíz százalékkal több pedagógus vállalta a koronavírus elleni oltást, mint Hargita megyében a legutóbbi adatok szerint. Képünk illusztráció •  Fotó: Haáz Vince

Maros megyében tíz százalékkal több pedagógus vállalta a koronavírus elleni oltást, mint Hargita megyében a legutóbbi adatok szerint. Képünk illusztráció

Fotó: Haáz Vince

Eddig országos szinten a tanárok negyven százaléka döntött úgy, hogy nem oltatja be magát a koronavírus elleni vakcinával, ami azt jelenti, hogy másfél hónappal az új tanév kezdete előtt a tanári kar alig több mint fele van immunizálva. A tanügyminisztérium úgy tervezi, hogy közvetlenül a tanévkezdés előtt még készít egy lekérdezésen alapuló felmérést a beoltottsági arányról. Maros megyében 47 százalékos, Hargita megyében 34 százalékos a pedagógusok átoltottsági aránya a legutóbbi összesítések alapján.

Hajnal Csilla

2021. augusztus 03., 10:502021. augusztus 03., 10:50

2021. augusztus 03., 11:562021. augusztus 03., 11:56

A legfrissebb adatok azt mutatják, hogy az oktatási személyzet hatvan százaléka van beoltva egy vagy két adag koronavírus elleni vakcinával. Ezt az oktatási minisztérium saját kezdeményezésből, közvetlen megkérdezéssel állapította meg – nyilatkozta Sorin Cîmpeanu tanügyminiszter nemrég az Agerpres hírügynökség tájékoztatása szerint. Hozzátette,

rendkívül kíváncsiak arra, hogy közvetlenül a tanév kezdete előtt hányan lesznek beoltva egy vagy két dózissal a tanügyi személyzet körében,

ezért újra megkérdezik őket az oltással kapcsolatban az új tanév kezdete előtt.

Példamutatás végett

Az oktatási miniszter a sajtótájékoztató keretében azt is közölte, hogy meggyőződése szerint a koronavírus-járvány esetleges negyedik hulláma nem lesz olyan agresszív, hogy megakadályozza az oktatási folyamat normális működését. Mint elmondta,

a tanórákon való fizikai jelenlét szükséges ahhoz, hogy ne csak az oktatásban tapasztalt, hanem a diákok szociális veszteségei is behozhatók legyenek.

Az oktatási miniszter azt is kifejtette, hogy inkább oltóközpontokat nyitnak, és az oltás fontosságát, szükségességét népszerűsítik, mint az oltási kötelezettséget a tanulók vagy a hallgatók körében. „Nem hiszem, hogy helyes lenne ezt a feltételt támasztani a tanulókkal és a hallgatókkal szemben. Vannak más személyek az oktatási és az egészségügyi rendszerben dolgozók között, akiknek be kellene oltatniuk magukat, hogy példát mutassanak a tanulóknak és a hallgatóknak” – mondta el Cîmpeanu egy múlt héten szervezett sajtótájékoztatón.

Maros megye: a tanárok szinte fele be van oltva

Maros megyében az utóbbi egy hónapban nem készített a tanfelügyelőség összesítést a tanügyi személyzet beoltásával kapcsolatban, ezért kérésünkre a legutolsó, azaz a június 18-ai keltezéssel készült beoltási arányt továbbították. Ebből kiderül,

az állami oktatásban dolgozó 6623 pedagógus közül eddig 3126-an kapták meg az oltást a Rovaccinare platformon keresztül, azaz a pedagógusok 47 százaléka.

A 611 kisegítő személy közül 317-en kapták már meg az oltást. A nem didaktikai kisegítő személyzet beoltási aránya viszont jóval alacsonyabb: az 1662 személy közül 641-en vannak eddig beoltva.

Hirdetés

A megye magániskoláiban dolgozó 183 pedagógus közül eddig 78 személy kapta meg a koronavírus elleni oltást. A 26 tanügyi kisegítő személy közül tízen vannak beoltva, a 38 nem didaktikai kisegítő személy közül heten éltek eddig az oltás lehetőségével – olvasható a Maros megyei tanfelügyelőség sajtóosztálya által átküldött összesítésben.

Hargita megye: 34 százalékos a tanárok átoltottsága

A Hargita Megyei Tanfelügyelőség legutóbbi oltással kapcsolatos adatbázisa májusból való, azóta nem készítettek hasonló felmérést. Ebben a következő arányok voltak: az oltási platformra beiratkozott pedagógusok aránya 49 százalék, a beoltott pedagógusok aránya 34,5 százalék. A platformra beiratkozott kisegítő személyzet aránya 53,46 százalék, a beoltott kisegítő személyzet aránya pedig 37 százalék. A platformra beiratkozott nem didaktikai személyzet aránya 35,27 százalék, a beoltott nem didaktikai személyzet aránya 20 százalék. A számok azóta nagy valószínűséggel változtak – közölte az adatokat Demeter Levente főtanfelügyelő.

Hirdetés
2 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. december 16., kedd

Autóbaleset következtében dőlt ki az útszéli keresztfa

Autóbaleset következtében dőlt ki Csíkpálfalva határában vasárnapra virradóra az útszéli kereszfa, és nem rongálás történt – jelezte portálunknak Petres Attila, a település alpolgármestere.

Autóbaleset következtében dőlt ki az útszéli keresztfa
Hirdetés
2025. december 16., kedd

Drámai leckét tanultak a fiatalok és élményként raktározták el egy életre

A sepsiszentgyörgyi Turulmadár Egyesület szárnya alatt tevékenykedő fiatalok két újabb projekt keretében tanultak a világról és önmagukról: a tanulás nem volt kötelező, nem volt unalmas, egy kicsit vagy annál is jobban benne voltak ők is.

Drámai leckét tanultak a fiatalok és élményként raktározták el egy életre
2025. december 16., kedd

Elutasított fellebbezés: tíz évet kell börtönben ülnie a két fiatalt halálra gázoló Vlad Pascunak

A legfelsőbb bíróság kedden elutasította Vlad Pascu rendkívüli jogorvoslati kérelmét, így a drogos állapotban két fiatalt halálra gázoló fiatalembernek a Konstanca megyei ítélőtábla ítéletének megfelelően 10 évet kell börtönben töltenie.

Elutasított fellebbezés: tíz évet kell börtönben ülnie a két fiatalt halálra gázoló Vlad Pascunak
2025. december 16., kedd

Különleges sajtkóstolóra várják a kézdivásárhelyieket

Az ínyencek számára is érdekfeszítőnek ígérkező bemutatót hoz tető alá szerda délután Hegedűs Ferenc a kézdivásárhelyi Kosztándi Képtárban. Sepsiszéki Nagy Balázs saját, Csinódon készített sajtjait hozza el magával, és meg is kóstoltatja a közönséggel.

Különleges sajtkóstolóra várják a kézdivásárhelyieket
Hirdetés
2025. december 16., kedd

Autó lángolt egy kézdivásárhelyi nagyáruház parkolójában

Kigyulladt egy autó hétfő este a kézdivásárhelyi Penny áruház parkolójában, fennállt a veszélye annak is, hogy egy közelben parkoló furgonra átterjed a tűz.

Autó lángolt egy kézdivásárhelyi nagyáruház parkolójában
2025. december 16., kedd

Ködre és csúszós utakra kell számítani a Csíki-medencében

Ködriasztás van érvényben Hargita megye több településén az esti órákban. Az útra indulóknak ajánlott a fokozott óvatosság.

Ködre és csúszós utakra kell számítani a Csíki-medencében
2025. december 16., kedd

Tűzijáték helyett lézershow lesz Sepsiszentgyörgyön szilveszterkor

Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala és a Kónya Ádám Művelődési Ház szilveszteri utcabálra hívja a város lakóit a főtérre. Az újévet a főtéren Baricz Gergő koncertje izzítja be.

Tűzijáték helyett lézershow lesz Sepsiszentgyörgyön szilveszterkor
Hirdetés
2025. december 16., kedd

Nicușor Dan: ha lesz is béke Ukrajnában, Oroszország továbbra is állandó fenyegetést jelent majd

Ha lesz is béke Ukrajnában, Oroszország továbbra is állandó fenyegetést jelent majd – jelentette ki Nicușor Dan kedden Helsinkiben, az Európai Unió keleti szárnyának csúcstalálkozója utáni közös sajtótájékoztatón.

Nicușor Dan: ha lesz is béke Ukrajnában, Oroszország továbbra is állandó fenyegetést jelent majd
2025. december 16., kedd

Őrizetbe vette a DNA Alexandru-Răzvan Cuc volt szállításügyi minisztert

A korrupcióellenes ügyészség (DNA) kedden bejelentette, hogy 24 órára őrizetbe vette Alexandru-Răzvan Cuc volt szállításügyi miniszter, akit vesztegetésben való bűnsegédlettel gyanúsítanak.

Őrizetbe vette a DNA Alexandru-Răzvan Cuc volt szállításügyi minisztert
2025. december 16., kedd

Korszerű berendezések segítik a rákos megbetegedés felismerését Sepsiszentgyörgyön

Jelentős korszerűsítésen esett át az elmúlt egy évben a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház patológiai laboratóriuma. A fejlesztésnek kulcsfontosságú szerepe van a különböző betegségek, különösen az onkológiai diagnózis felállításban.

Korszerű berendezések segítik a rákos megbetegedés felismerését Sepsiszentgyörgyön
Hirdetés