
A Marosvásárhelyi Református Kollégium ad otthont az országos vallásolimpiának
Fotó: Haáz Vince
A Marosvásárhelyi Református Kollégium ad otthont a napokban zajló protestáns felekezetek országos tantárgyversenyének, amelyen 137 diák vesz részt. Hunyad megye kivételével minden erdélyi megye képviselteti magát a rangos eseményen.
2024. április 25., 16:132024. április 25., 16:13
A Marosvásárhelyi Református Kollégium és a Maros megyei tanfelügyelőség által szervezett országos tantárgyverseny szerdától péntekig tart, és
A 137 tanuló három napig vendégeskedik Marosvásárhelyen, amelynek fő célja a tudásuk összemérése, de a városlátogatás is része a programnak.
Az országos tantárgyversenyek hivatalos lajstromában szereplő megmérettetést egy körzeti és egy megyei szakasz is megelőzte, innen kerültek ki a legjobbak, akik az országos versenyen is összemérhetik tudásukat.
Benedek Zsolt, a Marosvásárhelyi Református Kollégium igazgatója megkeresésünkre elmondta, hogy a vallásból szervezett verseny iránt nagy volt az érdeklődés, hiszen
A rangos rendezvény megnyitóünnepsége a marosvásárhelyi kollégium dísztermében zajlott szerdán, ezt pedig egy nyitóáhitat előzte meg az unitárius templomban.
A végleges eredményeket péntek reggel függesztik ki a Református Kollégiumban, ezt követi a Vártemplomban az ünnepi istentisztelettel egybekötött díjkiosztó – tudtuk meg a részleteket Benedek Zsolttól, a kollégium vezetőjétől.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a jelenlegi bel- és külpolitikai helyzetben indokolt lenne egy „politikai fegyverszüneti” kormány megalakítása, ami azt jelentené, hogy valamennyi párt tárgyalóasztalhoz ül.
Elfogadta szerdán a képviselőház a köztisztégviselők feddhetetlenségre vonatkozó jogszabályok módosításáról és kiegészítéséről szóló törvénytervezetet.
Elfogadta szerdán a képviselőház a területrendezési, településrendezési és építésügyi törvénykönyv tervezetét.
56 évesen, motorbalesetben hunyt el Glen Hansard ír énekes-dalszerző, akit a legtöbben a 2006-ban megjelent Egyszer (Once) című filmből ismerhetnek, aminek zenéjéért Oscar-díjat nyert.
A képviselőház szerdán elfogadta a törvénytervezetet, amely válsághelyzetet hirdet a kőolaj és kőolajtermékek piacán, és ideiglenes intézkedéssel csökkenti a gázolaj jövedéki adóját.
Mindössze egy nappal a július 28-án történt rongálás után helyreállították a medjugorjei Jelenések-hegyén álló Béke Királynője-szobrot.
Kiürítették szerdán a konstancai kikötő személyhajó-terminálját egy telefonos bombafenyegetés miatt – közölte Konstanca megye prefektusa.
A kormány kötelességének nevezte a határon túli magyarok jogainak képviseletét a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán Budapesten, a 29. Kárpát-medencei Nyári Egyetem és a Határon Túli Intézmények Fórumának megnyitóján.
Sárga jelzésű hőségriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia hét nyugati megyéjére.
November 12-én érkezik a mozikba a rendszerváltás utáni legnépszerűbb film folytatása, a Hogyan tudnék élni nélküled? második része. A kedvcsináló plakát után szerdán megjelent az első előzetes.
szóljon hozzá!