
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Zajlik a Csíkszeredai Vöröskereszt segélyszervezet Kis cipő programjának részeként összegyűlt élelmiszerek elosztása. Az önkéntesek elhivatottsága teszi lehetővé, hogy a csomagok eljussanak azokhoz, akiknek a legnagyobb szükségük van rá.
2024. december 05., 13:332024. december 05., 13:33
„Mikulás idén nemcsak ajándékot visz, hanem reményt és örömet is csempész a rászoruló családok házaiba” – fogalmazott Görbe Attila, a Vöröskereszt ifjúsági csoportvezetője. Mint mondta, december 5-én, az Önkéntesek Világnapján különös figyelmet fordítanak azokra, akik idejüket és energiájukat nem kímélve segítenek jobbá tenni a közösséget.
Az idei Mikulás-maraton a helyi közösség erejét és összefogását mutatja meg. Az eddig kiosztott csomagok száma már most is meghaladja az előző évek eredményeit, és a hátralevő napokban további családokhoz jutnak el az adományok.
Görbe Attila köszönetet mond mindenkinek, aki hozzájárult a Kis Cipő program sikeréhez — legyen az adományozó vagy önkéntes.
Az önkéntesek nemzetközi napját az Egyesült Nemzetek Szervezete kezdeményezte. Ezen az emléknapon azokat a személyeket emelik ki, akik önkéntesen (anyagi ellenszolgáltatás nélkül) különféle mások számára hasznos tevékenységben vesznek részt. Az ENSZ Közgyűlése 1985. december 17-én foglalta határozatba az önkéntesek nemzetközi napjának megtartását.
Összeütközött egy lengyel és egy magyar motoros vasárnap a 107K jelzésű országúton, a Fehér megyei Mogos (Mogoș) település közelében. A balesetben mindketten megsérültek, kórházba szállították őket.
A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, de elárasztotta az 1-es országutat is.
Hat megyére másodfokú (narancssárga jelzésű), 22 megyére elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Leállt a Budapest és Bukarest között közlekedő vonat vasárnap az Olt megyei Caracal és Fărcaşele állomások között, miután meghibásodott a korszerűsített, garanciális időszakban lévő mozdony.
Részlegesen leállt vasárnap délelőtt a Facebook, a közösségi oldal jelenleg csak a mobiltelefonos applikáción keresztül elérhető, asztali számítógépről és mobil böngészőből nem.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások, viharos szél, valamint közepes, helyenként nagyméretű jégeső veszélye miatt.
Motorkerékpárok hangja töltötte be Csíkszereda főterét szombat délután: mintegy százan gyűltek össze, hogy részt vegyenek a harmadik alkalommal megszervezett Szoknyás Guruláson.
Az Alaptörvény rendelkezései szerint július 20-tól ideiglenesen Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke látja el a köztársasági elnök jogköreit. Az Országgyűlésnek 30 napon belül új köztársasági elnököt kell választania – ismertette Magyar Péter.
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhetedik módosítását szombaton – közölte az államfő a Facebook-oldalán. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
Egy hosszabb időszak után, amely alatt az üzemanyagok ára viszonylag stabil maradt, a piacvezető OMV Petrom is megemelte szombaton az árait, ám a többi nagy hálózattal ellentétben nemcsak a gázolajat, hanem a benzint is drágította.
szóljon hozzá!