
Folyik a munka. Jövő hétvégére elkészül az új játszótér
Fotó: Beliczay László
Minden korosztályt kiszolgáló, játszóelemekkel, sporteszközökkel, padokkal és asztallal felszerelt játszótér épül a székelykeresztúri Dávid Ferenc lakótelepen, ahol az ifjúsági tömbházlakások is találhatók. Az építkezés hamarosan befejeződik.
2021. november 25., 11:302021. november 25., 11:30
Összesen 350 ezer lejt fordít saját költségvetéséből egy játszótér megépítésére a székelykeresztúri önkormányzat, amelyet a Dávid Ferenc lakónegyedben valósítanak meg – nyilatkozta lapunknak Koncz Hunor János, Székelykeresztúr polgármestere. Mint mondta,
Utóbbiakat hamarosan át is adják, jelenleg az áram bevezetésére várnak. Összességében szeretnék, hogy minél jobb környezetbe költözhessenek a fiatalok. A játszótér egyébként nincs messze a Kossuth Lajos, illetve az Orbán Balázs lakótelepektől sem, így onnan is átsétálhatnak a lakók.
Koncz Hunor János közölte, a játszóelemeken kívül kinti sporteszközöket is felszerelnek, ugyanakkor padok és asztalok is lesznek azoknak, akik megpihennének, esetleg társasjátékoznának. Ennek a lényege, hogy minden korosztály megtalálja a számára megfelelő kikapcsolódási lehetőséget a téren.
– fogalmazott. A felszerelt eszközökkel kapcsolatban rámutatott, ezek mind jó minőségűek és időtállóak, néhány éve ugyanis már vásároltak hasonló felszereléseket – amelyeket a kisváros más pontján helyeztek el –, azok pedig jelenleg is jó állapotban vannak.
Fotó: Beliczay László
A gyerekek biztonságára is gondoltak, ezért
Koncz arra is kitért, hogy szerencsére még az építkezési anyagok megdrágulása előtt sikerült megrendelni a szükséges elemeket egy magyarországi cégtől, ám azok legyártása és leszállítása mostanig elhúzódott. A lényeg az, hogy a kivitelező azt ígérte a városvezetőnek, hogy jövő hét végéig befejeződik az építkezés, így a Mikulás elhozza a gyerekeknek az új játszóteret – tette hozzá.
A két lakásán végzett házkutatás után őrizetbe vették szerda este az ügyészek Cristian Pomohaci népdalénekest.
A pünkösdi időszakot lezáró úrnapja, az oltáriszentség ünnepe a húsvétot követő hatvanadik, illetve a pünkösdvasárnap utáni tizedik napra esik. Régen szigorú munkaszüneti tilalom kötődött hozzá, például a kapálástól még a reformátusok is ódzkodtak.
Szünetelni fog a vízszolgáltatás csütörtökön Gyergyószentmiklóson, a Bucsin-negyedben a vízhálózaton végzett javítások miatt.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint nem lehet mindenki elégedett az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével, mert a jogszabályjavaslat „nem béremelésekről, hanem méltányosságról szól”.
Lakossági fórumot tartott szerda délután a gyergyószentmiklósi polgármester a Régigyár utca mezei része korszerűsítéséhez szükséges kisajátítási eljárásról. Mint elhangzott: aszfalt kerül az úttestre, amely később az országúthoz fog csatlakozni.
Ausztria, Belgium, Finnország, Franciaország, Magyarország, Olaszország, Lengyelország, Románia és Szlovákia hatékony intézkedéseket tett a túlzott költségvetési hiány korrekciója felé.
Kilőtték szerdára virradóra azt a medvét, amelyik az utóbbi időszakban több ízben feltűnt Brassópojánán, és egy biztonsági kamera felvétele szerint egy szálloda épületébe is bement – közölte szerdán a brassói polgármesteri hivatal.
A Regio 3545-ös vonat ütközött össze egy teherautóval Székelyudvarhelyen egy vasúti átjárónál szerda délután. Szerencsére senki nem sérült meg a balesetben.
Megszavazta szerdán a képviselőház mezőgazdasági bizottsága az alapélelmiszerek árréskorlátozásának meghosszabbítását az év végéig – adta hírül Facebook-oldalán Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter.
Verekedés tört ki egy marosvásárhelyi vendéglő közelében a hétvégén, a rendőrség több férfit is előállított, egyik megsérült, őt kórházba szállították.
szóljon hozzá!