
Lehet, sőt kérik is, hogy minél többen adjanak vért, az oltás pedig nem kizáró ok. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Azok a személyek, akik megkapták a koronavírus elleni oltást, a vakcina típusának függvényében, bizonyos idő múlva adhatnak vért és segíthetnek embertársaikon – hívja fel az érintettek figyelmét a Hargita Megyei Vérközpont igazgatója.
2021. október 17., 19:472021. október 17., 19:47
Csíkszeredában, de Gyergyószentmiklóson is azzal szembesültek a Hargita megyei vérközpont munkatársai, hogy
Mint Kopacz Ildikó igazgató a Székelyhonnak elmondta, megtorpant a véradók száma, miután olyan híresztelések keltek életre a városokban, hogy akit beoltottak a koronavírus elleni vakcinával, az nem adhat vért. Mint kiemelte,
Természetesen azok jelentkezését várják, akik egészségesek, nincsenek megfázásra utaló tüneteik. Bár a járvány miatt visszaesett a műtétek száma, folyamatosan szükség van vérkészítményekre, ezért arra kérik azokat, akik szoktak vért adni, hogy továbbra is tegyék meg. De biztatják azokat is, akik eddig még nem jótékonykodtak ily módon, hogy próbálják ki, hiszen életet menthetnek.
A Hargita megyei Vérközpont Facebook-oldalán rendszeresen tájékoztatják az érdekelteket azokról az időpontokról, amikor nemcsak a székházban, hanem máshol, például Gyergyószentmiklóson is lehet vért adni.
A Maros megyei Vérközpont alkalmazottai Szászrégenben szoktak, előre bejelentett napokon, vért venni, illetve időnként működik a mobil központ is, amikor egy átalakított autóbuszban vesznek vért a jelentkezőktől.
A kormány által előírt adóemelést kötelesek voltak végrehajtani az önkormányzatok. Azonban a polgármestereknek továbbra sem világos, hogy a többletbevétel valóban helyben marad-e, vagy a központi költségvetés vonja el. Az ügyben a kormány is megszólalt.
Alig négy óra alatt 30 ezer lejnyi bírságot szabtak ki a 15-ös országút mentén közúti ellenőrzést végző rendőrök, és négy jogosítványt is bevontak.
Keddre virradóan lehet a leghidegebb ebben a téli szakaszban – nyilatkozta a Digi24 hírtévének Elena Mateescu, az Országos Meteorológiai Szolgálat igazgatója.
Az elmúlt 24 órában 67 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 75 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn a Salvamont.
Mit hoz az új év: békét vagy bizonytalanságot? Spórolást vagy utazást? A Székelyhon január közepén egy gondolatébresztő, ugyanakkor szórakoztató játékkal várja olvasóit a Facebookon.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szerint felgyorsult az influenza terjedése Romániában, ezért a szakembereik azt javasolják, hogy a védőoltásra jogosultak haladéktalanul oltassák be magukat.
Negyedik alkalommal szervezik meg a Nincs más név újévi keresztény zenefesztivált Marosvásárhelyen január 17-én 17 órától a Kultúrpalota nagytermében.
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Négy székelyföldi városban lesz premier előtti vetítése a Káel Csaba filmügyi kormánybiztos által rendezett Magyar mennyegző című filmnek, amelyet kalotaszegi és más erdélyi helyszíneken is forgattak.
A január 1. és 8. közötti héten a SIRENE irodák közötti információcserének köszönhetően 453 olyan személyt azonosítottak Európában, akik figyelmeztető jelzéssel szerepeltek a Schengeni Információs Rendszerben (SIS), közülük 313-at Románia területén.
szóljon hozzá!