A Nézőpont legújabb adásában arra próbálunk választ keresni, hogy mit lát a társadalomkutató, mi áll az oltásellenes elméletek terjedése mögött, mivel magyarázható, hogy Románia az átoltottsági arányt tekintve is a sereghajtók között van az Európai Unióban.
2021. október 08., 12:152021. október 08., 12:15
Talán még nem osztotta meg semmi a társadalmat a 21. században, mint most a koronavírus és az oltás. A vakcinát elutasítók egyre hangosabbnak és agresszívebbnek tűnnek, gyakran gyűlölettel reagálnak az oltással kapcsolatos hírekre, hivatalos bejelentésekre, mi több, a tudományos közlésekre.
A jelenségről Horváth István szociológussal, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Szociológia tanszékének professzorával Székely Blanka beszélget.
– állapítja meg a professzor.
– mutat rá Horváth István.
A Nézőpont legújabb adása megtekinthető a Médiatér Youtube-csatornáján.
A csíkszeredai sétálóutca lehetőségeinek hangsúlyosabb kihasználásához közel négy évvel ezelőtt ötletversennyel igyekezett jó elképzeléseket gyűjteni a városháza. Korodi Attila polgármester szerint utána történt elmozdulás, de még van mit tenni.
A Romgaz és az Azomureș közötti elvi megállapodás fontos lépés a romániai műtrágyagyártás újraindítása felé, ami a mezőgazdaság és a gazdaság egésze szempontjából is kulcsfontosságú – közölte szerdán Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök.
Elvi megállapodásra jutott a marosvásárhelyi vegyipari vállalat vezetősége és az állami tulajdonban levő Romgaz a kombinát egy részének megvásárlásáról. A hírt szerdán jelentette be a Romgaz.
Megalakul szombaton az új Országgyűlés, amely várhatóan megválasztja az új miniszterelnököt, az áprilisi parlamenti választáson nyertes Tisza Párt elnökét, Magyar Pétert.
Június 5-e a 2026-os támogatásokhoz kapcsolódó kifizetési kérelmek benyújtásának határideje – közölte szerdán a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA).
Büntetőeljárást indított a Dolj megyei ügyészség annak az elítéltnek az ügyében, aki kedden megszökött a craiovai börtön egyik munkapontjáról, és üldözése közben lelőtték a rendőrök.
Sorin Grindeanu kizártnak tartja, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) az RMDSZ-szel, a nemzeti kisebbségekkel és a függetlenekkel alakítson kormányt.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion szerint Nicușor Dan megsérti az alkotmány 103. cikkelyét azzal, hogy „titokban” politikai vezetőkkel egyeztet „saját kormánya” megalakításáról.
Az elmúlt 24 órában hét bevetésük volt a Hargita megyei tűzoltóknak és a hozzájuk tartozó és mentőegységeknek.
Egy felfüggesztett jogosítvánnyal vezető nőt füleltek le, és egy randalírozó férfit is őrizetbe vettek a rendőrök a keddi nap folyamán.
szóljon hozzá!