
Az oktatási miniszter bízik abban, hogy a hosszú tavaszi szünet is esélyt ad az oktatási intézményekbe való visszatérésre. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Május végén, június elején országos szinten visszatérhetnének a diákok az iskolákba, ha néhány feltétel teljesül – vélekedett kedden Sorin Cîmpeanu oktatási miniszter.
2021. március 31., 09:362021. március 31., 09:36
Az oltási kampány jól halad, jelenleg 150 ezer tanügyi alkalmazott már megkapta az oltást, május végéig számuk még növekszik, jóval meg fogja haladni az 50 százalékot – és ez az egyik tényező, amely alapján az oktatási minisztérium javasolni fogja az iskolák újranyitását országos szinten, a fertőzöttségi rátától függetlenül – jelentette ki Cîmpeanu a Digi 24 kedd esti műsorában, amelyet az Agerpres szemlézett.
Hozzátette, még további három feltételnek teljesülnie kell az újranyitáshoz, és ezek a következők:
„Az áprilisi plusz vakációval megnő annak az esélye, hogy május végén, június elején minden tanuló visszatérjen az iskolapadba. Ez pedig nagyon jó lenne” – szögezte le a miniszter.
Az oktatási tárca kitart azon elképzelés mellett, hogy az iskolákban gyakorlatba ültessék a tesztelést a non-invazív tesztekkel – mondta Cîmpeanu. Hozzátette, a kormányfő is támogatja ezt, és meggyőződése, hogy a miniszterelnök azt is tudja, miből fogják fedezni ezt a kiadást a költségvetésben.
Kijött az első előzetes a Warner-nél készülő Harry Potter-sorozathoz, ami J. K. Rowling világhírű varázslótanoncos regényeit dolgozza fel újra, a 2000-es években készült filmek után.
Székelyföld-szerte számos ponton nyújtanak segítséget a levélszavazatok pontos kitöltésében és annak leadásában. Összegyűjtöttük, a székelyföldi városokban hol adhatja le szavazatát, hogy időben célba érjen.
Negyven férőhelyes, konyhával és egészségügyi helyiséggel is rendelkező bölcsődét adtak át a közösségnek szerdán délután Korondon. A felszólalók a „legkisebbek” biztonságos nevelésének fontosságát hangsúlyozták, ami a megmaradásunk alapja.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) kézzelfogható eredményeket ért el az adócsalás elleni küzdelemben és a költségvetési tartozások behajtásában, amit az áfabevételek 12,9 százalékos növekedése is jelez – jelentette ki a pénzügyminiszter.
Az üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségirendelet-tervezet nem a lakosságot, hanem a válságon nyerészkedő gazdasági szereplőket védi – állapította meg szerdai közleményében az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS).
Kelemen Hunor szerint nincs alternatívája a PSD, PNL, USR, RMDSZ és a nemzeti kisebbségek alkotta jelenlegi kormánykoalíciónak.
Sorin Grindeanu, a képviselőház elnöke szerdán kijelentette, hogy a kormánynak mielőbb mérsékelnie kell az üzemanyagár-emelkedés hatásait.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter szerdán bejelentette, hogy jövő héten közvitára bocsátják a kórházi alkalmazottak munkaidejének megszervezését szabályozó miniszteri rendelet módosítását.
Tíz lej fölé emelkedett szinte minden kútnál a gázolaj literenként ára szerdán, ennek apropóján lapoztuk fel a fotóarchívumunkat, hogy milyen árak kerülnek elő a múltból.
A szakszervezetek szerint a kormány csak „mímeli” a társadalmi partnerekkel való konzultációt az energiaválság ügyében, ezért nem vesznek részt a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács szerdára meghirdetett ülésén.
szóljon hozzá!