
Az átoltottságra nem hagyatkozhatnak, csak az óvintézkedések betartásával védekezhetnek a tanügyben dolgozók az iskolák újranyitását követően. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Ezer körüli azoknak az oktatási rendszerben dolgozóknak a száma Székelyföldön, akik már megkapták a koronavírus elleni védőoltást, és a jelenlegi állás szerint ez a szám az iskolák február 8-i újranyitásáig nem is fog nőni.
2021. február 01., 21:542021. február 01., 21:54
2021. február 02., 09:192021. február 02., 09:19
A legfrissebb összesítések eredménye szerint a koronavírus elleni védőoltást igénylő,
és ez a szám az iskolák újranyitásáig nem is fog nőni, ugyanis országszerte tolódik a kulcsfontosságú ágazatokban dolgozók beoltása.
Maros megyében péntekig 3116 tanügyi rendszerben dolgozó alkalmazott igényelte a védőoltás beadását, közülük 2247-en előjegyeztették magukat az immunizálásra, és összesen 374-en már megkapták az oltást – tájékoztatta lapunkat Illés Ildikó, Maros megyei helyettes főtanfelügyelő.
Hargita megyében jelentősen nőtt az oltási igény az oktatásban dolgozók körében azóta, hogy az oktatási minisztérium január közepén bekérte az erre vonatkozó igényfelmérést. Akkor még 33 százalék alatt volt ez a hányad, mostanra ez majdnem 45 százalékra nőtt – derül ki Demeter Levente, Hargita megyei főtanfelügyelő lapunknak adott tájékoztatásból.
Ez összességében 2500 körüli oltásigénylőt jelent. Az immunizálására jelentkezetteknek mintegy fele kapott már oltási időpontot, a védőoltást pedig az oltást igénylő pedagógusok 11,02 százaléka kapta meg, a regisztrált kisegítő személyzet esetében ez az arány 13,84 százalékos, a nem didaktikai kisegítő személyzet esetében pedig 5,83.
Kovászna megyében valamivel több mint kétszázan kapták már meg a védőoltást az oktatási rendszerben dolgozók közül. A pedagógusok közül 802-en kérték az immunizálásukat, 586-an kaptak már időpontot és 153-an megkapták már az oltást. A kisegítő személyzet tagjai közül 102-en jelentkeztek, 78-an kaptak időpontot, 32-en pedig az oltás első adagját is megkapták már. Utóbbiaknak a száma a nem didaktikai személyzet esetében 29, időpontot pedig múlt hét végéig 97-en kaptak a 145 oltásigénylőből – tudtuk meg Kiss Imrétől. Kovászna megye főtanfelügyelője azt is elmondta:
Egyébként az oktatásban dolgozók immunizálása az eredeti tervek szerint a Moderna vakcinájával, külön oltásközpontokban kezdődött volna el a napokban, ám végül a szűkös mennyiségű oltóanyag-utánpótlás miatt ennek a kategóriának az immunizálást is elhalasztották országszerte.
Tisztában voltam azzal, hogy egy szürreális filmre vettem jegyet, amikor úgy döntöttem, hogy megnézem az A24 új horrorfilmjét, a Hátsó szobákat.
Vasárnap nyújtja be a parlamentnek Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök a szakértői kormány névsorát és programját. A tervek szerint a kabinet 18 tagból állna: 15 miniszter és három miniszterelnök-helyettes kapna helyet benne.
Országszerte 59 személyt őrizetbe vettek, 96-ot hatósági felügyelet alá, nyolcat pedig előzetes letartóztatásba helyeztek június 8. és 12. között az úgynevezett Jupiter művelet keretében.
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének, a párt szombaton Budapesten megtartott 32. tisztújító kongresszusán. A küldöttek titkos szavazáson 737 érvényes voksból 729-cel erősítették meg tisztségében az egyetlen jelöltként induló pártelnököt.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
szóljon hozzá!