
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Memorandumot készül jövő héten elfogadni a kormány egy olyan mechanizmus létrehozásáról, amelyik megakadályozza a deepfake tartalmak elterjedését a közösségi médiában a választási kampány idején – nyilatkozta csütörtöki sajtótájékoztatóján a kutatásért, innovációért és digitalizálásért felelős miniszter.
2024. április 04., 17:302024. április 04., 17:30
Bogdan Ivan elmondta, hogy a minisztérium a Központi Választási Irodával és további hét állami intézménnyel együtt egy olyan választási kommunikációs csomópont létrehozásán dolgozik, amelynek célja a román hatóságok és a közösségi médiát kezelő nagyvállalatok közötti közvetlen kapcsolattartás. Tájékoztatása szerint
„Ha pedig ezek a tartalmak véletlenül mégis átjutnak ezeken a szűrőkön, akkor szükség van egy nagyon gyors mechanizmusra a közösségimédia-platformokról való eltávolításukra” – idézi az Agerpres hírügynökség a kutatásért, innovációért és digitalizálásért felelős minisztert.
Bogdan Ivan közlése szerint a szabályokat megszegő vállalatok a forgalmuk hét százalékáig terjedő bírságra számíthatnak.
Egyébként eddig nem nagyon érte el a politikum ingerküszöbét a deepfake, a különböző netes csalási módszerek jelentette veszély, a Krónika nemrég terjedelmesen cikkezett arról, hogy a Facebookon mi folyik, gyakorlatilag akadálytalanul. De jön a kampány, most nem egyszerűen az emberek megtévesztéséről van szó, hanem a politikai üzenetek szabotázsáról. Ez azért már több a soknál!
Közel 30 köbméter, nyilvántartásban nem szereplő faanyagot találtak a rendőrök egy cégnél Hargita megyében.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat pénteken kiadott előrejelzése szerint vasárnap délutánig az egész országban villámlásokkal és viharos széllökésekkel kísért felhőszakadások, jégeső és jelentős lehűlés várható.
Öngyilkos lett a Fehér megyei rendőrség fogdájában az a nő, aki a gyanú szerint a vagyonáért megölte az anyját – közölte pénteken a Szeben megyei ügyészség szóvivője.
A Romániát képviselő Alexandra Căpitănescu bejutott csütörtök este az idei Euróvíziós Dalfesztivál döntőjébe.
Állítólagos bírságokról szóló üzenetekkel próbálnak adatokat kicsalni szélhámosok, a rendőrség fokozott óvatosságra inti a lakosságot.
Ilie Bolojan csütörtökön kijelentette, hogy Romániának a deficit csökkentésére vonatkozó kötelezettségvállalások miatt a közalkalmazotti bérkeretet a bruttó hazai termék (GDP) kicsivel több mint 8 százalékán kell tartania.
Hétfőre hivatalos kormányalakítási tárgyalásokra hívta Nicușor Dan államfő a parlamenti pártok küldöttségeit, annak ellenére, hogy az eddigi informális egyeztetések során nem körvonalazódott működőképes parlamenti többség.
A nagyszebeni gyermekkórház orvosigazgatója szerint az Oltalsósebes melletti erdőben közel kétnapos keresés után megtalált ötéves kisfiú azért maradhatott életben, mert nem érzékelte a veszélyt úgy, mint egy felnőtt.
szóljon hozzá!