
Fotó: MTI/Veres Nándor
Hargita megye egész területén havazik, a magasabban fekvő útszakaszokon téli körülmények között zajlik a közlekedés, ezért a rendőrség azt ajánlja a gépkocsivezetőknek, hogy csak megfelelően felszerelt járművekkel induljanak útnak.
2017. március 26., 13:562017. március 26., 13:56
2017. március 26., 15:022017. március 26., 15:02
A hegyvidéki útszakaszokon a sűrű havazás miatt csökkent a látótávolság, és bár a lehulló hó nem marad meg, csúszóssá teszi az utakat, ezért növelték a forgalomirányításra bevethető rendőrök számát – közölte az Agerpres hírügynökség tudósítójával a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője. Gheorghe Filip ugyanakkor arra inti azokat a gépkocsivezetőket,
ellenkező esetben bírságot kockáztatnak.
Mise után távozók havazásban a csíksomlyói kegytemplomnál a nyári időszámítás első napján
Fotó: MTI/Veres Nándor
Jelenleg téli körülmények között zajlik a közlekedés a Gyergyószentmiklós és Parajd közötti 13B országúton, a Bucsin-tető térségében, illetve több megyei úton, például a Hargitafürdő felé vezető szakaszokon is. Itt tíz centiméteres hóréteg alakult ki, és a sípályák kiválóan alkalmasak a sízésre, akárcsak a Madarasi Hargitán.
A havazás miatt a Hargita megyei önkormányzatnál beavatkozási parancsot adtak ki a megyei kategóriájú utakra – jelzi az intézmény sajtószolgálata. Probléma esetén hívható a megyei tanács diszpécserszolgálata a 0266–207774-es telefonszámon.
Fehérbe borul a Mikó-vár területe
Fotó: MTI/Veres Nándor
Vékony hóréteg borítja a hegyvidéki útszakaszokat Kovászna megyében is. Téli körülmények között zajlik a közlekedés a Brassó és Bákó közötti 11-es, a Brassó és Buzău közötti 10-es, illetve a Kézdivásárhely és Focşani közötti 2D jelzésű országútszakaszokon.
Az országos útügyi igazgatóság Kovászna megyei vezetője, Cristian Drincă az Agerpres tudósítójának azt mondta, az Ojtozi-hágón jelenleg is sűrűn havazik, a 11-es országút ezen szakaszán 3–4 centiméteres a hótakaró. Az Ozsdola és a Vrancea megyei Greşu település közötti országútszakaszon, illetve a Predeluţ-hágó térségében 2 centiméteres hóréteg rakódott le. Cristian Drincă hozzátette, eddig nem okozott fennakadásokat a forgalomban a havazás.
A havazás miatt a Hargita megyei önkormányzatnál beavatkozási parancsot adtak ki a megyei kategóriájú utakra. Archív
Fotó: Barabás Ákos
A Kovászna megyei út- és hídügyi igazgatóság munkatársa, Fábian Zsolt elmondta, jelenleg minden megyei út járható, és amennyiben szükség lesz rá, bevetik a hóeltakarító gépeket.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök szerdán kijelentette, abban az esetben egyezik bele a rotációs kormányzásba, ha a PSD adja elsőként a miniszterelnököt.
Rosszindulatú daganatos betegséggel küzd Ákos. Az 58 éves énekes közleményben tudatta, hogy idén tavasszal egy rutinvizsgálat során pajzsmirigyrákot diagnosztizáltak nála. A szükséges műtéten már átesett, állapota stabil, jelenleg otthon lábadozik.
Július elsejével életbe lépett a 150 eurónál kisebb értékű, unión kívülről érkező e-kereskedelmi csomagokra vonatkozó vámmentesség eltörlését előíró jogszabály.
Nyilvánosságra hozták azt a megdöbbentő felvételt, amelyen jól látható, hogy teljesen zavartan közlekedik egy kamion az E60-ason. Mint a vizsgálatok során kiderült, a teherautó Kovászna megyei sofőrje ittas volt, őrizetbe is vették.
Július 1-jétől, szerdától a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő az országos bruttó minimálbér. Erről a március 12-én elfogadott 146-os számú határozatával döntött a kormány.
Húsz megye hatvan településén és Bukarestben okozott károkat a kedd esti vihar – közölte szerdán reggel a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Közzétette kedden este a vagyonnyilatkozatát Nicușor Dan államfő.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy (matematika vagy történelem) írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán az érettségi.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
A minimálbér emelkedése miatt július elsejétől 202,5 lejről 216,25 lejre nő a bírságpont értéke – tájékoztatott kedden a közlekedésrendészet.
szóljon hozzá!