
Archív
Fotó: Thomas Campean
Az iszlám kultúra tematikáját járja körül a kedden délután egytől zajló, 28. alkalommal megszervezett székelyudvarhelyi Tudász vetélkedő.
2017. június 05., 19:092017. június 05., 19:09
A rendhagyó módon megfogalmazott kérdések érinteni fogják az iszlám hatásait a magyarokra, a török hódoltság periódusát, a törökellenes háborúkat, Hunyadi János és más magyar hősök vitézségét is. A volt Stúdió mozi termében a székelyudvarhelyi középiskolák háromfős csapatai mérkőznek meg a korszakhoz kapcsolódó ismereteikből. A szervezők felhasználják a digitális technika lehetőségeit, jó szórakozást nyújtva a nézőknek és szurkolóknak egyaránt:
Lesz színjátszás is, melyen a diákok előadják egyebek közt Báthori András meggyilkolásának történetét, a Kolozsváron tanuló egyiptomi egyetemista székely menyecskéhez fűződő szerelmének alakulását és Mihály vajda életének utolsó pillanatait. Az érdekes próbákon első három helyezést elnyerő csapatok részt vehetnek a következő, megyei szintű Tudászon. A városi bajnok is közülük fog kikerülni a „villámkérdéses” szakaszban, ahol már minden rossz válasz a csapatok lepontozását vonja maga után. A belépés ingyenes, a szervezők várják a téma iránt érdeklődőket, diákokat és felnőtteket egyaránt.
A túlórát és a munkaszüneti napon végzett munkát a teljesítést követő 60 naptári napon belül kiadott szabadidővel kell kompenzálni, bizonyos feltételek mellett azonban bérpótlék is jár érte.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök tudomásul vette Demeter András István lemondását a kulturális miniszteri tisztségről – közölte hétfői sajtótájékoztatóján a kormányszóvivő.
A kulturális miniszter benyújtotta lemondását hétfőn, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Lemondásra szólította fel hétfőn Kelemen Hunor a kulturális minisztert, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen Demeter András István trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
Az Európai Unióban áprilisban márciushoz képest 7,9 százalékkal nőtt a gázolaj és 2,4 százalékkal a benzin ára – derül ki az Eurostat hétfőn közzétett adataiból.
A pünkösdi időszak sem tartott vissza néhány sofőrt attól, hogy ittasan üljenek autóba, közülük ketten baleseteztek is – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői összesítéséből.
A Hargita megyei csendőrséghez május 22-25. között 26 lakossági bejelentés érkezett lakott területek közelében megjelent medvékről.
Öt személy sérült meg, közülük kettőt kórházba kellett szállítani, miután tizenegy ember verekedett vasárnap este Előpatakon – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Öt nap alatt hétszer jelent meg Farcádon a medve, amely ez idő alatt több kaptárt rongált meg a településen lévő méhészetnél, ráadásul a lakókat is félelemben tartotta. Végül vasárnap este kilőtték a fiatal egyedet.
szóljon hozzá!