
Fotó: Székelyhon
Jövő héten véglegesítik az üdülési utalványok odaítélésének új szabályait – jelentette be csütörtöki sajtótájékoztatóján Bogdan Ivan gazdasági miniszter.
2025. március 20., 17:452025. március 20., 17:45
A kormány által a múlt év végén elfogadott úgynevezett salátarendelet szerint idén
amelyet legalább 1600 lej értékű turisztikai csomag vásárlása esetén használhatnak fel.
Bogdan Ivan szerint a gazdasági és a pénzügyminisztérium szakemberei dolgoznak az intézkedés alkalmazási szabályain, az ezzel kapcsolatos „végső megbeszélés” jövő héten lesz – írja az Agerpres hírügynökség.
Kérdésre válaszolva a miniszter leszögezte, hogy a pénz odaítélésének módját illetően „legalább két” variánsról tárgyalnak.
Az egyik szerint az alkalmazott kifizeti a turisztikai csomagot saját zsebből, benyújtja a számlát a munkáltatójának, és a következő havi fizetésekor megkapja a 800 lejt.
A másik variáns szerint a vállalat voucher formájában előre odaadja a 800 lejt az alkalmazottnak, akinek utólag bizonyítania kell, hogy a feltételeknek megfelelően költötte el a pénzt.
A tárcavezető az első változatot tartja egyszerűbbnek és könnyebben kivitelezhetőnek, végső döntés azonban még nem született erről – mondta.
Több mint 140 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le a rendőrök szombat éjjel, egy átfogó ellenőrző akció keretein belül.
Tragikus kimenetelű közúti baleset történt vasárnapra virradóra Câmpulungon: egy fiatalember életét vesztette.
Fagyos reggelre ébredtek a Székelyföldiek: a települések többségében mínusz tartományban volt a hőmérők higanyszála a hajnali órákban, Csíkszereda ugyanakkor ismét az ország leghidegebb lakott települése volt vasárnap reggel.
Nem hősködés, hanem értékekhez való ragaszkodás egyik legfőbb nemzeti jelképünkre hivatkozni, művészeti alkotásokon, emlékműveken megjeleníteni. Sorozatunkban a turulmadár székelyföldi útját követjük – a legkeletibb bástyával, Kézdiszékkel indítunk.
Elrabolta volt barátnőjét egy maroslekencei férfi, aki ellen korábban távoltartási rendeletet is kiállított a Szeben megyei rendőrség.
Hosszú kihagyás után idén érkezik a biztonsági játéknak ígérkező Star Wars-film, de Steven Spielberg is visszatér egy idegeninváziós sci-fivel. De nem csak ezeket nézhetjük az előttünk álló hónapokban. Nyári moziajánló.
A tűzoltók védőszentjét, Szent Flóriánt ábrázoló réz domborművet helyeztek el szombaton Gyergyóalfaluban a helyi tűzoltólaktanya falán. Az esemény is igazolja, az önkéntes tűzoltók kiemelten fontos szerepet töltenek be a község életében.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
Elsodort szombaton a lavina a Bucsecs-hegységben egy háromtagú csoportot, egyikük meghalt – tájékoztatott az Országos Hegyimentő Közszolgálat.
Az idei év első három hónapjában 669 közúti baleset történt, amelyek következtében 223 ember vesztette életét, 546-an pedig súlyos sérüléseket szenvedtek – derül ki az Országos Rendőr-főkapitányság szombati közleményéből.
3 hozzászólás