
A bejárati ajtó zárja nem várhat, azonnal meg kell javítani
Fotó: Hajnal Csilla
Egyre kevesebb a szakember, így csőtörés esetén, vagy ha nem nyílik a bejárati ajtó zárja, esetleg a hűtőszekrény éppen a legnagyobb nyári hőségben romlik el, a mosógép meg éppen a mosás közepén adja meg magát, alig van, akihez fordulhatnánk.
2020. október 17., 16:022020. október 17., 16:02
A bevett szokás szerint a család férfitagja megjavítja a csepegő csapot, kicseréli a biztosítékot, de ha komolyabb beavatkozásra van szükség, akkor szakembert kell hívni. Ezért, ha valaki ismer olyant, aki hívható és azonnal vállalja is a probléma megoldását, az értékes információ birtokosa. A közösségi háló arra is jó, hogy ha szakemberre van szükségünk, érdeklődjünk ismerőseink körében. Azonnal jönnek a válaszok, nevekkel, telefonszámokkal, amelyeket érdemes azonnal lementeni, biztos helyen őrizni, hiszen soha nem lehet tudni, mikor lesz rá újból szükségünk.
Legtöbbször a megígért idővel van a baj, ha másnap reggelt mondanak, jó, ha másnap délután meg is érkeznek – mondta egy általunk megkérdezett személy, aki éppen egy olyan asztalost keresett, aki bepolcozná a kamráját belátható időn belül.
– magyarázta egy édesanya.
Ebből az igényből született meg az Udvarhelyszéki tudakozó nevű Facebook-csoport, amelynek moderátora Lőrinczi Katka, aki érdeklődésünkre elmondta, szakemberek, szolgáltatások iránti igénylések mellett olyan kérdésekre is szívesen válaszolnak, hogy indul-e a közeljövőben manikűrös tanfolyam, költözéshez hol kölcsönözhető teherautó, vagy hol működik sürgősségi fogászat, van-e a környéken olyan bútorasztalos, aki nem két-három hónapos határidőre dolgozik és az árai a földön járnak, ki foglalkozik gázkonvektor-javítással, ki osztaná meg a Netflix-előfizetését, vagy ki tudná kiszámolni a nyugdíjpontokat, esetleg egy szétbontott garázs maradványait ki szállítaná el.
„Minden kérdésre válaszolunk, ha kéthetente kérdezik meg, hogy személyigazolvány cseréhez milyen iratokra van szükség, akkor kéthetente adunk választ erre a kérdésre. A lényeg az, hogy van egy hely, ahol lehet kérdezni és a kérdező hasznos választ kap” – magyarázta az oldal ötletgazdája és működtetője, akitől megtudtuk, hogy egy másik hasonló, a csíki tudnivalókról szóló csoportot is működtet férjével közösen.
Marosvásárhelyen nem létezik még kimondottan erre szakosodott csoport, vagy oldal, de a Facebook segítségével ismerősök ajánlanak egymásnak szerelőt, szakembert, ha szükség van rájuk. „Vasárnap délelőtt kirándulni indultunk és nem záródott a bejárati ajtó. Azonnal találtunk egy lakatost, akit felhívtunk, és annak ellenére, hogy éppen egy motoros kirándulásra indult, visszafordult és megjavította a zárat” – mesélte egy marosvásárhelyi édesanya.
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.
Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint a helyreállítási és a kohéziós alapból megvalósuló beruházások miatt borítékolható, hogy Románia gazdasága növekedéssel zárja a 2026-os évet.
A kihívások éve lesz az idei – állítja a Maros Megyei Tanács elnöke, aki szerint az 1,18 milliárd lejes összköltségvetés fókuszában a megkezdett uniós pályázatok lezárása áll, miközben az állami források szűkössége miatt prioritásokat kellett felállítani.
A romániai üzemanyagárak jelenleg 16 százalékkal alacsonyabbak az európai átlagnál – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Versenytanács elnöke.
Megnyílt a 11. Csíkszeredai Könyvvásár: a nyitónapon a gyerekeket Varró Dániel humoros gondolatai, a felnőtt közönséget pedig az olvasásról, figyelemről és kultúráról szóló ünnepi beszédek szólították meg.
Újra elkezdődik péntektől a tilosban parkoló járművek elszállítása Marosvásárhelyen, miután a városháza autója visszakapta a rendszámát a rendőrségtől.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,27 banival (0,05 százalékkal) 5,2661 lejre csökkent a szerdai 5,2688 lejről.
Baleset történt csütörtök délután a székelyudvarhelyi Hunyadi János utcában – jelezte olvasónk. A baleset során senki nem sérült meg. A környékbeli utcákban torlódás alakult ki.
szóljon hozzá!