
Fotó: Veres Nándor
A Gyulafehérvári Caritas által vállalt otthoni beteggondozás folyamatos, ahogy a bentlakó ápolóközpontok, idős- és gyermekotthonok is működnek, ám a járvány terjedésének megelőzése érdekében a nappali, csoportos foglalkozások szünetelnek.
2020. március 31., 16:002020. március 31., 16:00
Akinek a munkája engedi, otthonról dolgozik, míg azok, akiknek az otthoni betegápolás a feladatuk, végzik a munkájukat – tájékoztatottak a szervezet területi képviselői, akik arról is beszámoltak, hogy
Ezzel párhuzamosan zajlik annak a felmérése is, hogy kik azok a munkatársak, akik szükség esetén vállalják a bevetést,
Nem függesztette fel tevékenységét a Gyulafehérvári Caritas otthoni beteggondozó szolgálata, a gyergyószéki gondozók továbbra is végzik munkájukat, és minden településen közvetlen kapcsolatban állnak az önkormányzatokkal, partnerségben igyekeznek enyhíteni a járvány okozta helyzeten.
Nagy György Edit csoportvezető közölte, hogy Gyergyószentmiklóson a napi munka mellett a Szeretetkonyháról visznek meleg ételt azoknak a 65 év felettieknek, akiknek nincs pénzük vagy lehetőségük főzni.
A külföldről érkezett önkénteseknek el kellett hagyniuk az országot – számolt be a csíkszéki helyzetről Gegő Imre , aki elmondta, a Caritas tevékenységei a körzetükben komolyabban érintettek. Egyeseket teljes mértékben le kellett állítani, ám munkatársaik közül valamennyien elérhetőek és tartják a kapcsolatot az ellátottakkal, a szülőknek tanácsadást nyújtanak, a Cseperedőbe járó családokkal hasznos játékötleteket, új mondókákat osztanak meg, a fogyatékkal élő gyerekek, fiatalok közül többnek személyre szabott feladatot küldenek interneten.
A korábbinál is jobban igénybe vannak véve az udvarhelyszéki otthoni beteggondozó szolgálat munkatársai.
Óvintézkedésként az ügyfélszolgálatot telefonos és online kapcsolattartásra korlátozták ebben a régióban is. Hasonlóképpen a kovászna megyei csoportos tevékenységeket is felfüggesztették, nem tartják meg a gyerekeknek és a szülőknek szóló személyes találkozásokat az Ozsdolai Nappali Központban, az Őrkői Nappali Központban, és elmaradnak Zabolán a gyermekcsoportokban zajló és a közösségi tevékenységek. Mindezek ellenére a szervezet munkatársai nem szakítják meg a kapcsolatot az ellátottakkal,
Például telefonon zajlik a zabolai közösségfejlesztő tevékenység, illetve a konzultációs és tanácsadó központ is telefonos szolgáltatásokat nyújt a gondozásában lévő családoknak.
Az Otthoni Beteggondozó Szolgálat Maros megyében a Caritas munkatársai a napi látogatások keretében továbbra is ellátják például a sebkötözést, a pelenkacserét igénylő betegeket, időseket, viszont a vérnyomás-, illetve vércukormérést igénylőket nem tudják kiszolgálni. Emellett a fennálló helyzet változásáig a szolgálat nem tudja növelni kapacitását, így új betegek ellátását sem tudják vállalni.
A harmadfokú hőségriasztás következtében az év eddigi legforróbb napján vagyunk túl. Bár a délutáni órákban úgy tűnt, hogy viharok váltják a kánikulát, ez végül nem következett be.
Lakóháznál keletkezett tűz vasárnap este Sóvárad főutcáján, ahol javak váltak a lángok martalékává, ugyanakkor az épület tulajdonosa enyhébb füstmérgezést szenvedett – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint az idei első negyedévben a romániai kereskedelmi szálláshelyek 390 900 külföldi turistát fogadtak, akik összesen 1,488 milliárd lejt költöttek el.
A rendkívüli hőség miatt 35 megyében korlátozzák hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
szóljon hozzá!