
Elmarad a felvonulás is
Fotó: Haáz Vince
Az egész napos eső és hideg miatt elmarad Marosvásárhelyen a Critical Mass elnevezésű kerékpáros felvonulás és a hozzá kapcsolódó biciklis tevékenységek. A Bikeathon és a Critical Mass rendszerint mintegy ezer-ezerötszáz biciklist szokott megmozgatni.
2022. szeptember 18., 12:302022. szeptember 18., 12:30
A tervek szerint szeptember 17–18-án zajlott volna a Marosszéki Közösségi Alapítvány kétnapos Bikeathon elnevezésű adománygyűjtő akciója, amely a jól ismert Tekerj egy jó célért! akció folytatása. Szombaton még elkezdődött a Bikeathon City és a Bikeathon Wild is, mindkettőnek az a lényege, hogy a résztvevőknek egy-egy jó cél nagyköveteiként fel kell keresniük különböző ellenőrző pontokat. Az útvonal megtétele körülbelül ötórányi biciklizést jelent, és két nap áll általában a kerekezők rendelkezésre. Többen vállalták, hogy letekerik a vállalt útvonalat, pedig szombaton is nagyon rossz időjárási körülmények voltak, délig vagy esett vagy zuhogott, emellett hideg volt és erős szél fújt egész nap. A szervezők ezért úgy döntöttek, hogy a vasárnapi programokat lefújják, és a Bikeathon útvonalai letekerhetők egészen szeptember 25-éig.
– magyarázta a rendezvény elmaradásának okait a Marosszéki Közösségi Alapítvány elnöke, Gál Sándor. Hozzátette, nem bicikliseknek való időjárás ez, főleg nem gyerekeknek. A megszokott forgatókönyv ugyanis az, hogy vasárnap birtokba veszik a biciklisek Marosvásárhely főterét, ahol gyerekeknek szóló biciklis programok vannak, és innen szokott elindulni a Critical Mass elnevezésű kerékpáros felvonulás is. Most minden elmarad a rossz idő miatt.
Gál Sándor a Székelyhon kérdésére elmondta, tavasszal például 500 gyerek vett részt a Critical Mass junior programján, a felnőtt kerékpárosoknak szóló Critical Mass felvonuláson is volt négy-ötszáz résztvevő, így a Bikeathon kerekezőivel mintegy ezer-ezerötszáz biciklist szokott megmozgatni a rendezvénysorozat.
Nicușor Dan államfő csütörtökön fogadta Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.
Lehűlés és csapadék érkezik március második felére, felváltva az eddigi igazán száraz és szokatlanul meleg időszakot – jelzik előre a meteorológusok.
Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.
A Székelyföldről utazók által leggyakrabban használt repülőterek egy részén már enyhítették a kézipoggyászban szállítható folyadékokra vonatkozó szabályokat: bizonyos feltételek mellett akár kétliteres kiszerelésben is vihető folyadék a fedélzetre.
Más megyékhez képest ugyan hátrányból indulnak a Hargita megyei gazdák a zöldségtermesztést támogató de minimis programban, de számukra is tartogat lehetőségeket ez a csomag. Az érdekeltek még egy hónapig igényelhetnek támogatást az idei programban.
Belép a román piacra a malajziai kiskereskedelmi vállalat, a Mr. DIY – írja az MTI a Profit.ro nyomán, amely vállalat közleményéből értesült.
Korszerű vonatok, a mostaninál jóval sűrűbben közlekedő szerelvények – a romániai vasúti személyszállítás megújítása nemsokára eléri Székelyföldet is, megváltozott körülményeket, minőséget biztosítva az utazóknak.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint az ország érdekét szolgálja és Bukarest megbízható szövetségesi szerepét bizonyítja az a javaslat, hogy az Egyesült Államok ideiglenesen katonai erőket telepíthessen Romániába.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön a Victoria-palotában fogadja a Romániába hivatalos látogatásra érkező Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.
Az első gólya március 6-ai érkezését követően egyre több fészket vesznek birtokba a hazatérő vándormadarak Csíkszentsimonban. Fotókon és rövid videón mutatjuk.
szóljon hozzá!