
Fotó: Pinti Attila
Több száz motoros vonult fel Hargitafürdőre, a SZMÖ motorosfesztivál helyszínére péntek délután Csíkszereda és Székelyudvarhely irányából. Az ország egész területéről, illetve Magyarországról, Felvidékről, Skandináviából, sőt Izlandról is érkeztek motorosok a találkozóra.
2022. július 08., 20:232022. július 08., 20:23
„Őszintén, hátbizsergető volt végigmotorozni a felvonuláson, együtt a többiekkel” – osztotta meg Csulak Zoltán kézdivásárhelyi motoros, akinek azért is volt nagy élmény, mert első alkalommal vesz részt a Székely Motoros Összefogás (SZMÖ) találkozón és rockfesztiválon.
Fotó: Pinti Attila
Hargitafürdőre, a fesztivál helyszínére két irányból, Csíkszeredából és Székelyudvarhelyről indultak a motorosok,
Fotó: Pinti Attila
Orbán Zalán szervező, a székelyudvarhelyi Independent Eagles motorosklub alelnöke a felvonulás kapcsán elmondta, nagy látványosságnak számít, hiszen ahogyan végigvonulnak a városon motorokkal, az emberek kiállnak megnézni az utcákról, a teraszokról, ablakokból, fényképeket, videókat készítenek, integetnek nekik.
Fotó: Pinti Attila
– magyarázta Rancz Dezső szervező, kézdivásárhelyi Flagellum Dei MC elnöke, hozzátéve, ebben a zűrzavaros világban ez a maroknyi motoros társadalom a férfiasságnak, egyenességnek, gerincességnek a fészke.
Fotó: Pinti Attila
A motoros felvonulást követően a fesztivál koncertekkel folytatódik, színpadra lép a Beatrice, a Zorall, valamint a Kultusz.
Fotó: Pinti Attila
Szombaton a The Crazy Plumbers zenél 13 órától, 14 órától pedig vetélkedőket tartanak. 15.30 órától fellép a Triton Acoustic, majd 17 órától a csíkszentgyörgyi Székely Góbék szórakoztatják a közönséget. 19 órától a Road of Life, majd 21 órától a Rudan Joe Band lép színpadra. A koncert után 22.30 órától lesz a tombolahúzás, 23 órától pedig a Moby Dick csap a húrok közé, 00.45 órakor Terra Siculorum zenél, majd végül Szász Csaba lemezlovas retróbulija zárja a fesztivált.
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.
Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint a helyreállítási és a kohéziós alapból megvalósuló beruházások miatt borítékolható, hogy Románia gazdasága növekedéssel zárja a 2026-os évet.
A kihívások éve lesz az idei – állítja a Maros Megyei Tanács elnöke, aki szerint az 1,18 milliárd lejes összköltségvetés fókuszában a megkezdett uniós pályázatok lezárása áll, miközben az állami források szűkössége miatt prioritásokat kellett felállítani.
A romániai üzemanyagárak jelenleg 16 százalékkal alacsonyabbak az európai átlagnál – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Versenytanács elnöke.
Megnyílt a 11. Csíkszeredai Könyvvásár: a nyitónapon a gyerekeket Varró Dániel humoros gondolatai, a felnőtt közönséget pedig az olvasásról, figyelemről és kultúráról szóló ünnepi beszédek szólították meg.
Újra elkezdődik péntektől a tilosban parkoló járművek elszállítása Marosvásárhelyen, miután a városháza autója visszakapta a rendszámát a rendőrségtől.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,27 banival (0,05 százalékkal) 5,2661 lejre csökkent a szerdai 5,2688 lejről.
Baleset történt csütörtök délután a székelyudvarhelyi Hunyadi János utcában – jelezte olvasónk. A baleset során senki nem sérült meg. A környékbeli utcákban torlódás alakult ki.
szóljon hozzá!