
A lombzöld egy zöldes-sárgás szín, mely a tavasz első napjait idézi
Vitalitás és relaxáció – e két jelszó jegyében szerveződik az idei divat a kifutókon és az utcán is. Szakács Ágnes marosvásárhelyi ruhatervező szerint szerencsére egyre inkább az egyéniségre épül a divat, vagyis nem mindenki ugyanazt hordja, hanem van tízféle stílus, amiből válogatni lehet.
2017. március 25., 14:252017. március 25., 14:25
2017. március 25., 14:282017. március 25., 14:28
A marosvásárhelyi ruhatervező szerint kétféle stílusról beszélhetünk, amikor a trendeket nézzük: van, ami a kifutókon jelenik meg, s van, ami a fast fashion üzletekben. Utóbbi a marosvásárhelyiek számára is kézzelfogható, és az utcákon is megjelenik majd, de a kifutóról bizony nem minden kerül az utcára.
Az első, amit a divat területén számba vehetünk, az a színvilág. Minden év decemberében a Pantone meghatározza, mi lesz a következő év színe: most a lombzöld ideje jön el. Ez egyébként szép szín, üde, friss, mégis megnyugtató, de sajnos nehezen hordható – keveseknek áll jól, a lakberendezésben viszont tényleg remek megoldás lehet. Szakács Ágnes rámutatott, a lombzöld mellett az avokádó, a spenótzöld, a katonazöld, a sárga is dívik idén.
– fogalmaz a szakember. S tényleg ez látható a színeknél is, a zöldek mellett a rózsaszín minden változata trendi, ahogy Szakács Ágnes fogalmaz, a „rózsaszín ötven árnyalata”, de kékek közül is a felhőkék, a lápiszkék és a Niagara-kék is. Az élénk színeket a nude darabokkal társítják meg a mogyoróbarnával, a konyak színről pedig állítják a divatvilágban, hogy az az új fekete. A ruhatervező rámutat, emellett trendi a colorblocking, vagyis a színre szín viselése. Ennek a divatőrületnek az a lényege, hogy bátran merjünk színeket viselni, legyenek azok bármilyen rikítók vagy merészek. Sőt, az igazán vagányak egymástól élesen elütő színkombinációkat is magukra kapnak, mint amilyen a kék és a sárga, vagy a piros és a narancssárga. De ami felejtős, az az utóbbi évek neonőrülete.
Szabadon hagyott vállak
A formákat az egyszerűség, a hanyag elegancia és a könnyedség jellemzi idén, és nagyon nőies a trend – mondja Szakács Ágnes, aki szerint kicsit besokalltak a tervezők a karrierizmustól és a slow life jegyében alkotnak most, éppen ezért a vitalitás és a relaxáció lehet az idei divat két jelszava. Hozzáteszi, a 2017-es esztendőt nagyrészt a 70-es évek hangulata ihlette, így akár anyáink szekrényében is kincsekre bukkanhatunk. Keressünk például horgolt, fidres-fodros és szalagos darabokat, de idén nagyon sok a pánt, az asszimmetria, átlósak a blúzok, fél válla van a ruháknak.
– mutat rá a szakember. Emellett mindenféle ingruhákat hordunk majd: gombosat, csak varrva, letűzve, és nagy divat lesz a kezeslábas is. Anyagban felfedezték a tervezők a természetes anyagok mellett a bársonyt is, amit nem csak gálaruhákon használnak, hanem például kezeslábason is. Tipikus 70-es évek stílus a magasított derék fazon is, de a nagy válltöméses, szinte férfias női kosztümök is onnan lehetnek ismerősek majd.
Hódít a nagy virágminta
Minták tekintetében dívik a virágminta. „Az apró virágok eddig is trendi viseletnek számítottak, de most a nagy virágos is divat, az a típus, ami a nagynéni kanapéjáról vagy függönyéről lehet ismerős. Ez is igazán hetvenes évek stílusa” – mutat rá Szakács Ágnes. Emellett megjelennek a csíkok, keresztül-kasul minden csíkos lesz, meg a kockás is trendi. Odáig fajultak a dolgok, hogy a Prada például kockás estélyi ruhát is tervezett, de a felgombolt estélyi is népszerű.
Gálatréning – vagy mi
Reneszánszát éli a sportosan elegáns stílus, vagyis az athleisure. Most minden mindennel kombinálható, edzőcipő szoknyával, elegáns blézer melegítő nadrággal. Ám néhány szabályt azért itt sem árt szem előtt tartani. Az elmúlt években a sportruhák az edzőtermeket elhagyva meghódították az utca divatját is. A szupermodellektől a hollywoodi sztárokig mindenki a lezser eleganciának, vagyis az athleisure stílusnak hódol. Ezek azok az összeállítások, amelyek látszólag a legnagyobb hanyagsággal vannak kiválasztva, persze csak látszólag.
A Duna alacsony vízállása miatt a következő 24-72 órában elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása, ezzel a villamosenergia-termelés megszűnése - tette közzé honlapján az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. csütörtökön kora délután.
Minden előkészítő osztályos kisdiák felszerelt iskolatáskát kap szeptemberben, Marosvásárhelyen – erről döntöttek az önkormányzati képviselők csütörtökön, amikor rábólintottak a helyi köztisztasági vállalat létrehozására is.
A szenátus jogi bizottsága csütörtökön több módosítással elfogadta a köztisztségviselők feddhetetlenségre vonatkozó jogszabályok módosításáról és kiegészítéséről szóló törvénytervezetet, amelyet szerdán a képviselőház már megszavazott.
Egy személyt kórházba szállították csütörtökön Bukarestben, miután két gépkocsi összeütközött az Iuliu Maniu sugárúton – közölte a fővárosi közlekedésrendészet.
A kormány csütörtökön 630 millió euró értékű hitelfelvételt hagyott jóvá a Brassó–Segesvár vasútvonal korszerűsítésére.
Szeptember elsejétől használhatják a páciensek az E-Sănătatea Mea országos digitális platformot – jelentette be csütörtökön az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) elnöke.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén a mezőgazdaságban használt gázolaj jövedéki adójának támogatására szánt költségvetés kiegészítését.
Egyelőre nem állítják le a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát, mert üzemi paraméterei lehetővé teszik a biztonságos működés folytatását – közölte csütörtökön a Nuclearelectrica.
Több ezer juhtenyésztő tüntet csütörtökön Bukarestben az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) székházánál.
Már csak néhány banira van a március végi történelmi csúcstól az üzemanyagok ára, miután a forgalmazók csütörtökön is drágítottak. A gázolaj esetében a jövedéki adó szerdán elfogadott mérséklése eredményezhet árcsökkenést a következő időszakban.
szóljon hozzá!