
Fotó: Országos Meteorológiai Igazgatóság
Ismét hideg reggelre ébredtünk, a hegyközi medencékben fagypont alá süllyedt a hőmérséklet vasárnapra virradóra – derül ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság hőtérképéből.
2022. szeptember 25., 09:362022. szeptember 25., 09:36
2022. szeptember 25., 09:372022. szeptember 25., 09:37
Nem meglepően ezúttal is Csíkszeredában volt a leghidegebb, ahol mínusz 2,5 Celsius-fokot mértek. A lehűlés következtében a csíkszeredai távhő-hálózaton levő tömbházakban is elindították a fűtést.
Fagypont alatt volt a hőmérséklet a kora reggeli órákban a Bucsinon és Gyergyóalfaluban is, ahol 0,4 Celsius fokot regisztráltak.
Udvarhelyszéken, Marosszéken és Háromszék túlnyomó részén nem esett fagypont alá a hőmérséklet az újabb lehűlés következtében.
A marosvásárhelyi bíróság elrendelte csütörtökön Cristian Pomohaci népdalénekes harmincnapos előzetes letartóztatását.
Mintegy 200 ember jelenlétében zajlott Sepsiszentgyörgy főterén a trianoni döntés évfordulójáról való megemlékezés csütörtök délután, melynek fő szónoka Toroczkai László, a Mi Hazánk pártelnöke volt.
Az RMDSZ a kormányprogram és a miniszterek listájának ismeretében dönti el, hogy megszavazza-e parlamentben az Eugen Tomac vezette kormányt – nyilatkozta csütörtökön Kelemen Hunor.
Pénteken lezárul az idei egységes mezőgazdasági támogatások közel három hónapos igénylési időszaka. Megnéztük, hogy állnak a támogatásigénylés véghajrájában a székelyföldi megyék.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) a jövő héten „komolyan” elemezni fogja az Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök által javasolt kormányprogramot és politikai konstrukciót – jelentette be az alakulat csütörtökön.
Egy hónap alatt csaknem négyszáz bevetése volt a Kovászna megyei tűzoltóságnak. A közúti balesetek mellett tűzesetekhez, valamint bajba jutott állatokhoz riasztották őket.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy alakulata feltételekhez köti az új kormány támogatását.
Kovásznán szennyvíz öntött el több pincét és udvart a májusi esős időjárás során. A háromszéki szolgáltató szerint ez a szennyvízcsatorna-hálózat túlterheltsége miatt következett be, ezért bírságolást, ledugózást helyezett kilátásba.
Az RMDSZ jövő héten dönti el, hogy bizalmat szavaz-e az Eugen Tomac vezette kormánynak, miután a kijelölt miniszterelnök ismerteti a terveit – nyilatkozta csütörtökön az Agerpres hírügynökségnek Csoma Botond.
Egy férfi meghalt és egy nő megsérült csütörtök kora este a Temesvár körgyűrűjén történt közúti balesetben, amelyben három autó és egy téglákat szállító kamion ütközött össze.
szóljon hozzá!