
Fotó: Országos Meteorológiai Igazgatóság
Ismét hideg reggelre ébredtünk, a hegyközi medencékben fagypont alá süllyedt a hőmérséklet vasárnapra virradóra – derül ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság hőtérképéből.
2022. szeptember 25., 09:362022. szeptember 25., 09:36
2022. szeptember 25., 09:372022. szeptember 25., 09:37
Nem meglepően ezúttal is Csíkszeredában volt a leghidegebb, ahol mínusz 2,5 Celsius-fokot mértek. A lehűlés következtében a csíkszeredai távhő-hálózaton levő tömbházakban is elindították a fűtést.
Fagypont alatt volt a hőmérséklet a kora reggeli órákban a Bucsinon és Gyergyóalfaluban is, ahol 0,4 Celsius fokot regisztráltak.
Udvarhelyszéken, Marosszéken és Háromszék túlnyomó részén nem esett fagypont alá a hőmérséklet az újabb lehűlés következtében.
Kiengedték hétfőn a kórházból azt az ötéves Szeben megyei gyermeket, aki csaknem két napot töltött egyedül az erdőben, mielőtt megtalálták a keresésére indult hatóságok.
Az Arad megyei közegészségügyi igazgatóság (DSP) szakemberei a hantavírus-fertőzés hétfői bukaresti megerősítése után közölték, hogy a szerológiai vizsgálatok szerint régebbi, krónikussá vált fertőzésről van szó.
A sokéves átlagnak megfelelő, ugyanakkor változékony időjárás várható május második felében, csapadékra szinten naponta számíthatunk – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat május 18–31. közötti időszakra érvényes előrejelzéséből.
Az idei év első négy hónapjában 737 682 online iratot bocsátott ki ingyenesen az ingatlan- és telektulajdonosoknak az országos kataszteri és ingatlan-nyilvántartási hivatal (ANCPI).
Elindult a regisztráció a 34. Bolyai Nyári Akadémia pedagógus-továbbképzéseire, amelyek több helyszínen kínálnak szakmai fejlődési lehetőséget pedagógusok számára június 29. és július 24. között.
Az eredmények szerint a beteg az Európában terjedő vírustörzset kapta el, a megbetegedésnek tehát nincs köze az óceánjáró fedélzetén azonosított Andes-hantavírushoz, amely kizárólag Dél-Amerikában terjed.
Nicușor Dan államfő hétfőn konzultál a parlamenti pártokkal az új kormány megalakításáról.
Hosszú restaurálási folyamat után felavatják május 22-én a gyimesbükki Rákóczi-várat. A nép körében Rákóczi-várként ismert erődítmény 2026-tól hivatalosan a Bethlen–Rákóczi-vár nevet viseli.
Jelenleg nincs olyan jogi ok vagy alkotmányos indok, amely megalapozhatná a lemondásomat – írja az MTI az Index hírportálon hétfőn megjelent, Sulyok Tamás köztársasági elnökkel készített interjút szemlézve.
A románok többsége úgy véli, hogy előrehozott választásokra van szükség, és ha jövő vasárnap tartanának parlamenti választásokat, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) lenne az első helyen.
szóljon hozzá!