
Fotó: Pál Zoltán/FK Csíkszereda
Az FK Csíkszeredához látogatott Szijjártó Péter miniszter pénteken; a zárt körű találkozón betekintett a romániai női labdarúgó élvonalban szereplő együttes edzésére is.
2024. november 15., 18:022024. november 15., 18:02
2024. november 18., 12:292024. november 18., 12:29
Szijjártó Péter, Magyarország külgazdasági és külügyminisztere többek között Budai Gyula és Zsigmond Barna Pál országgyűlési képviselők, Hidegh Attila európai és észak-amerikai kapcsolatok fejlesztéséért felelős helyettes államtitkár, valamint Dolhai István, Magyarország csíkszeredai főkonzulja társaságában érkezett az FK Csíkszereda és a Székelyföld Labdarúgó Akadémia csíkszeredai székhelyére.
A klub szerkesztőségünkbe eljuttatott sajtóközleménye szerint a vendégek megtekintették az új épületet és létesítményeit, valamint megnézték a romániai női labdarúgó élvonalban szereplő együttes edzését, beszélgettek a csapat- és stábtagokkal is.
A vendégek megnézték a női focisok edzését
Fotó: Pál Zoltán/FK Csíkszereda
„A miniszter gratulált a hölgyeknek eddigi teljesítményükért, reményét fejezve ki, hogy idén a Gheorghe Hagi Akadémia, azaz a Farul csapatát is sikerül megelőzniük a bajnokságban, felhívva a figyelmet arra, hogy
– olvasható a közleményben.
Kedves vendégek a labdarúgó akadémián
Fotó: Pál Zoltán/FK Csíkszereda
Szijjártó Péter és kísérete tárgyalásokat folytatott Szondy Zoltánnal, a FK Csíkszereda és a Székelyföld Labdarúgó Akadémia elnökével is az erdélyi magyar labdarúgás helyzetéről.
A marosvásárhelyi bíróság elrendelte csütörtökön Cristian Pomohaci népdalénekes harmincnapos előzetes letartóztatását.
Mintegy 200 ember jelenlétében zajlott Sepsiszentgyörgy főterén a trianoni döntés évfordulójáról való megemlékezés csütörtök délután, melynek fő szónoka Toroczkai László, a Mi Hazánk pártelnöke volt.
Az RMDSZ a kormányprogram és a miniszterek listájának ismeretében dönti el, hogy megszavazza-e parlamentben az Eugen Tomac vezette kormányt – nyilatkozta csütörtökön Kelemen Hunor.
Pénteken lezárul az idei egységes mezőgazdasági támogatások közel három hónapos igénylési időszaka. Megnéztük, hogy állnak a támogatásigénylés véghajrájában a székelyföldi megyék.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) a jövő héten „komolyan” elemezni fogja az Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök által javasolt kormányprogramot és politikai konstrukciót – jelentette be az alakulat csütörtökön.
Egy hónap alatt csaknem négyszáz bevetése volt a Kovászna megyei tűzoltóságnak. A közúti balesetek mellett tűzesetekhez, valamint bajba jutott állatokhoz riasztották őket.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy alakulata feltételekhez köti az új kormány támogatását.
Kovásznán szennyvíz öntött el több pincét és udvart a májusi esős időjárás során. A háromszéki szolgáltató szerint ez a szennyvízcsatorna-hálózat túlterheltsége miatt következett be, ezért bírságolást, ledugózást helyezett kilátásba.
Az RMDSZ jövő héten dönti el, hogy bizalmat szavaz-e az Eugen Tomac vezette kormánynak, miután a kijelölt miniszterelnök ismerteti a terveit – nyilatkozta csütörtökön az Agerpres hírügynökségnek Csoma Botond.
Egy férfi meghalt és egy nő megsérült csütörtök kora este a Temesvár körgyűrűjén történt közúti balesetben, amelyben három autó és egy téglákat szállító kamion ütközött össze.
3 hozzászólás