
Fotó: Országos Meteorológiai Igazgatóság
Alaposan lehűlt az idő szombatra virradóra térségünkben az Országos Meteorológiai Igazgatóság hőtérképe alapján. Lakott területen belül prímet ezúttal is Csíkszereda vitte, itt mínusz 5,1 Celsius-fokot regisztráltak a hajnali órákban.
2023. április 29., 10:552023. április 29., 10:55
A Lakóca-tetőn mínusz 4,4 Celsius-fok volt, Bodzafordulón mínusz 4 Celsius-fok, Sepsiszentgyörgyön mínusz 3,4 Celsius-fok, Gyergyóalfaluban mínusz 3,1 Celsius-fok, míg a Bucsinon mínusz 3 Celsius-fok.
Ezzel szemben Székelyudvarhelyen „mindössze”mínusz 0,4 Celsius-fok volt a legalacsonyabb hőmérsékleti érték, míg Marosvásárhelyen fagypontig, 0 Celsius-fokig ment le a hőmérő higanyszála.
A leghidegebb egyébként az Omu-csúcson volt, itt mínusz 8,8 Celsius-fokot regisztráltak a meteorológiai igazgatóság mérőműszerei.
Több légi célpontot észlelt a védelmi minisztérium radarrendszere a román légtér közelében, szombaton hajnalban.
Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki vasárnapra az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely részben Kovászna megyét is érinti.
Munkalátogatást tett pénteken az erdélyi autópálya Kolozs és Szilágy megyei építkezésein Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök, aki a kivitelezés előrehaladását ellenőrizte, és egyeztetett a beruházásban részt vevő vállalatok képviselőivel
Ittas vezetés közben kaptak rajta két férfit a rendőrök pénteken, ugyanakkor egy jogosítvány nélkül vezető sofőrt is lefüleltek.
Az egyedül élő idősek mellett egyre több „jóakaró” jelenik meg, aki kihasználja, kifosztja őket – figyelmeztet Csata Éva, a HIFA Egyesület elnöke, aki nyílt levélben fordult a külföldön élőkhöz, kérve, figyeljenek jobban oda itthon lévő szeretteikre.
Fagypont alá esett a hőmérséklet péntekre virradóan az Omu-csúcson, ahol csütörtökön fehérbe is borult a táj. Pedig még napokkal ezelőtt az elviselhetetlen kánikulára panaszkodtunk...
Halálra gázolt a vonat pénteken a medgyesi állomáson egy 70 éves férfit.
Súlyos incidens történt péntek reggel a Ryanair Thesszalonikiből a németországi Memmingenbe tartó járatán: a felszállást követően betört a repülőgép egyik ablaka, a kialakult helyzet miatt pedig megsérült egy utas.
szóljon hozzá!