
Útjavításra, ingatlan vásárlására, hóeltakarításra is juttatott pénzt a Maros megyei önkormányzat
Fotó: Haáz Vince
A 2019-es év utolsó költségvetés-kiigazítását szavazta meg pénteki ülésén a Maros megyei önkormányzat. Az előző évek költségvetéseiből 70 millió lej halmozódott fel, amit a jövő évi kiadásokra csoportosítottak át. A döntés szerint 20 millió lejt a működésre, míg 50 millió lejt a fejlesztések költségeire szánnak.
2019. december 20., 17:392019. december 20., 17:39
2019. december 20., 17:502019. december 20., 17:50
Várat magára a 2020-as állami költségvetés elfogadása, így a megyei büdzsé megszavazásával is várni kell. De ahhoz, hogy a beruházásokkal, karbantartási munkálatokkal, korszerűsítésekkel ne kelljen várakozni, a Maros megyei önkormányzat elvégzi a szükséges előkészületeket – magyarázta Péter Ferenc tanácselnök, hozzátéve, hogy
Mint részletezte, ez így történt az idén is: az előtanulmányokkal, a pályázatokkal készen álltak, mire összeállt a büdzsé.
A tanácsülésen több alárendelt intézménynek is utaltak kisebb-nagyobb pénzösszegeket. A 2019-es költségvetés utolsó, év végi kiigazításával
A Nyárádtő-Mikefalva-Dicsőszentmárton közötti 151B és 142 jelzésű megyei út korszerűsítésére 1 millió 190 ezer lejt különített el az önkormányzat. Ezzel a hozzájárulással, illetve a korábban elnyert európai uniós finanszírozással egy többéves beruházást sikerül megvalósítani – hangsúlyozta Péter Ferenc.
A megyei kórház költségvetését is kiegészítették 1 millió lejjel, az összeget az Egészségbiztosítási Pénztár utalta a kórháznak az onkológiai kezelések fedezésére. További 5 millió lejt különített el a megyei önkormányzat a hóeltakarítási munkálatokra.
Biztonságban a megsemmisítésükre kijelölt helyszínre szállították a Galac területére lezuhant orosz drónmaradványokat, így a hatóságok engedélyezték a kitelepített lakosok hazatérését – közölte szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Nicușor Dan államfő meghívta hétfőre a Cotroceni-palotába az Európa-barát pártok vezetőit, hogy megbeszélést folytassanak a SAFE és a PNRR programról.
Meglepő eredményre jutottak azok a szakemberek, akik a mesterséges intelligencia segítségével kielemezték a közösségi háló néhány kommentszekcióját. Kiderült, hogy a hozzászólások hány százaléka sértő és durva.
Kétszáztizenhét embert evakuáltak szombat reggel Galacon, miután a környéken orosz dróntörmelékekre bukkantak – jelentette az országos katasztrófavédelmi igazgatóság (IGSU).
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Hétvégén is folytatódik az üzemanyagok drágulása: szombaton minden nagy hálózat emelte az árakat, így kedd óta mintegy 65 banival emelkedett mind a benzin, mind a gázolaj ára a romániai töltőállomásokon.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
Sepsiszentgyörgy védőszentjét ünnepli április 24-én. Sárkányölő Szent György alakját hivatott jelképezni a város központjában emelkedő, cseppet sem klasszikus „Süsü-szobor” is, amely huszonöt év elteltével is frappáns vicceknek ad ihletet.
Az üzemanyagválság tekintetében aggasztó kilátások várhatók középtávon Romániában – jelentette ki Nicușor Dan államfő pénteken.
szóljon hozzá!