
Archív
Fotó: Pinti Attila
Nemzetközi sztárok lépnek fel szombat este a Tiltott Fesztiválon. C. C. Catch és Al Bano koncertjére várhatóan minden eddiginél többen érkeznek Csíkszentsimonba.
2023. július 12., 13:072023. július 12., 13:07
2023. július 12., 13:092023. július 12., 13:09
Már csak néhány belépő maradt a nyolcvanas évek egyik legnépszerűbb európai popénekesnőjének és a világhírű olasz tenornak az egymást követő koncertjére, így érdemes hamar lépnie és online megvásárolnia a jegyet annak, aki be szeretne jutni az idéntől kibővített, átalakított fesztiválterületre.
A Tiltott Fesztivál közösségi oldalán található információk szerint július 15-én 16 órától van a kapunyitás, majd 18.30-tól a Slágerebbje hangolja a közönséget C. C. Catch fellépésére. A holland-német popénekesnőt Al Bano követi a színpadon, a napot pedig retróbuli zárja.
A csíkszeredai Kaufland elől ingyenes fesztiválbusz is indul 17, 18, 19 és 20 órától.
A csíksomlyói búcsú előtt néhány nappal idén is hagyományos eseménynek adott otthont Harasztkerék: hétfő este a Maros megyei magyar közösségek képviselői átadták az imaszalagokat a lovas zarándoklatnak, hogy elvigyék az imákat Csíksomlyóra.
Ludwig van Beethoven hegedű és zongoraszonátáit játszák kedden délután Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalának Szent István Termében.
Elfogadta hétfőn a szenátus a Románok Egyesüléséért Szövetségnek (AUR) azt a törvénytervezetét, amely szerint az egyesületeknek, alapítványoknak és szövetségeknek évente nyilatkozniuk kell a finanszírozási forrásaikról az Országos Adóhatóságnak.
Elfogadták a pénzügyminisztérium módosító indítványát, amely mentesíti az e-Factura rendszer kötelező használata alól a szerzői jogdíjból és mezőgazdasági tevékenységből jövedelmet szerző magánszemélyeket.
Május 1. és 18. között 60 lakossági bejelentés érkezett a Hargita megyei csendőr-felügyelőséghez lakott területek közelében megjelent medvékről, ami jelentős növekedést jelent az egy évvel korábbi azonos időszakhoz képest.
Kiengedték hétfőn a kórházból azt az ötéves Szeben megyei gyermeket, aki csaknem két napot töltött egyedül az erdőben, mielőtt megtalálták a keresésére indult hatóságok.
Az Arad megyei közegészségügyi igazgatóság (DSP) szakemberei a hantavírus-fertőzés hétfői bukaresti megerősítése után közölték, hogy a szerológiai vizsgálatok szerint régebbi, krónikussá vált fertőzésről van szó.
A sokéves átlagnak megfelelő, ugyanakkor változékony időjárás várható május második felében, csapadékra szinten naponta számíthatunk – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat május 18–31. közötti időszakra érvényes előrejelzéséből.
Az idei év első négy hónapjában 737 682 online iratot bocsátott ki ingyenesen az ingatlan- és telektulajdonosoknak az országos kataszteri és ingatlan-nyilvántartási hivatal (ANCPI).
Elindult a regisztráció a 34. Bolyai Nyári Akadémia pedagógus-továbbképzéseire, amelyek több helyszínen kínálnak szakmai fejlődési lehetőséget pedagógusok számára június 29. és július 24. között.
1 hozzászólás