
Archív
Fotó: Pinti Attila
Nemzetközi sztárok lépnek fel szombat este a Tiltott Fesztiválon. C. C. Catch és Al Bano koncertjére várhatóan minden eddiginél többen érkeznek Csíkszentsimonba.
2023. július 12., 13:072023. július 12., 13:07
2023. július 12., 13:092023. július 12., 13:09
Már csak néhány belépő maradt a nyolcvanas évek egyik legnépszerűbb európai popénekesnőjének és a világhírű olasz tenornak az egymást követő koncertjére, így érdemes hamar lépnie és online megvásárolnia a jegyet annak, aki be szeretne jutni az idéntől kibővített, átalakított fesztiválterületre.
A Tiltott Fesztivál közösségi oldalán található információk szerint július 15-én 16 órától van a kapunyitás, majd 18.30-tól a Slágerebbje hangolja a közönséget C. C. Catch fellépésére. A holland-német popénekesnőt Al Bano követi a színpadon, a napot pedig retróbuli zárja.
A csíkszeredai Kaufland elől ingyenes fesztiválbusz is indul 17, 18, 19 és 20 órától.
Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke tisztázta csütörtökön a G4mediának adott interjújában tett nyilatkozatait, hangsúlyozva, hogy félreértették.
Szigorították a marosvásárhelyi önkormányzati képviselők csütörtökön a tulajdonosi társulások adminisztrátorainak alkalmazását, remélve, hogy így ki tudják szűrni a törvényszegőket.
A drasztikus áremelkedések miatt a sepsiszentgyörgyi önkormányzat kénytelen volt felbontani a szerződéseket két utcafelújítási projektnél, illetve aktualizálni a költségbecslést. Ez azt jelenti, hogy új közbeszerzést kell kiírni a munkálatokra.
Bocsánatkérésre szólította fel Frunda Csenge marosvásárhelyi tanácsos Bungardean Emilian AUR-os önkormányzati képviselőt, aki azt állította, hogy ő nem tud románul. A felszólított tagadta ezt és azzal hárított: „mind testvérek vagyunk”.
Az alkotmánybíróság csütörtökön közzétette február 18-i határozatának indoklását, amelyben alkotmányosnak minősítette a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvény tervezetét.
A Fejér Dávid és Miron Cristea utcák felújításához fogadtak el új dokumentációt, megújították bérleti szerződéseket a Felszegi Óvoda és a Fogarasy Mihály középiskola használatára. Ezek voltak a csütörtöki gyergyószentmiklósi tanácsülés főbb pontjai.
A múlt héten öt elhalálozást okozott az influenzavírus Romániában; ezzel 83-ra nőtt az idei influenzaszezon haláleseteinek száma – közölte csütörtökön az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) csütörtökön felszólította a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnökét, hogy döntse el: kormányon vagy ellenzékben kíván politizálni.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön Brüsszelben találkozott Roxana Mînzatuval, az Európai Bizottság ügyvezető alelnökével. Bolojan Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével is tárgyalt.
Jóváhagyta csütörtökön az oktatási minisztérium az általános iskolai beiratkozás 2026–2027-es tanévre érvényes menetrendjét.
1 hozzászólás