
Fotó: A Vándormozi/Facebook
Többször is vetítik Székelyudvarhelyen szombaton a Hogyan tudnék élni nélküled című magyar romantikus zenés vígjátékot, amely Demjén Ferenc legnagyobb slágereivel és tehetséges, ismert fiatalok közreműködésével készült.
2024. december 19., 09:532024. december 19., 09:53
Magyarországon december 12-én kezdték vetíteni a mozikban az év legjobban várt magyar zenés, romantikus vígjátékát, a Hogyan tudnék élni nélküled? -et. A film olyan tehetséges fiatalokat sorakoztat fel, mint Marics Peti, Brasch Bence és Törőcsik Franciska.
A Demjén Ferenc slágerek köré szőtt balatoni szerelmes történet december 21-én a székelyudvarhelyi nézők szeme előtt is megelevenedik, a Vándormozi jóvoltából ugyanis háromszor is levetítik a filmet a helyi művelődési házban. A Vándormozi azért döntött több vetítés mellett, mert óriási érdeklődés övezi a filmet: a délután 3-tól és 7-től kezdődő vetítésre ugyanis már elfogytak a jegyek. Ezt látva egy újabb, 12 órától kezdődő alkalmat is rendelkezésre bocsátottak, melyre most még lehet jegyet vásárolni.
• Videó: Nemzeti Filmintézet
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Kimutatást kért a fejlesztési minisztérium az önkormányzatoktól az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből finanszírozott beruházások kivitelezési stádiumáról. Arra kíváncsiak, hogy ezek elkészülnek-e határidőre vagy sem.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
szóljon hozzá!