
Deutsch Tamás Fideszes európai parlamenti képviselőt Orbán Balázs helyettesítette
Fotó: Tuchiluș Alex
Energiafüggőségről, háborúról és békéről szólt az a tusványosi fórum, amelyen öt magyarországi különböző politikai erő vezetője is részt vett. Melyikük várja el az Európai Bizottságtól, hogy fellépjen Ukrajnával szemben a Barátság kőolajvezeték importjának korlátozása miatt? Ki támogatja Orbán Viktor békemisszióját, és ki nem? Többek között ezeket a kérdéseket feszegették a találkozón.
2024. július 26., 09:062024. július 26., 09:06
A háborúpártiság és békepártiság köré épülve zajlott a Két választás között címmel megrendezett pártpolitikai vitafórum, amelyen Orbán Balázs (a magyarországi miniszterelnök politikai igazgatója), Kanász-Nagy Máté (Lehet Más Politika), Lukács László György (Jobbik), Nacsa Lőrinc (Kereszténydemokrata Néppárt) és Molnár Zsolt (Magyar Szocialista Párt) ültek le egy asztalhoz. A csütörtöki beszélgetést Huth Gergely, a Pesti Srácok főszerkesztője moderálta.
Kanász-Nagy Máté elhiszi ugyan, hogy Orbán Viktor és a kormányzat békét akar, támogatja, csak az eredményeket nem látja.
– fogalmazott az LMP frakcióvezető-helyettese. Lukács László, a Jobbik frakcióvezetője szerint mindvégig kiálltak a béke mellett és elutasította Nacsa Lőrincnek, a KDNP frakcióvezető-helyettesének álláspontját, miszerint korábban háborúpárti politikai szereplőket támogattak.
Fotó: Tuchiluș Alex
„Két hét alatt egy olyan hullámot sikerült kavarni, ami az egész európai háborúpárti nagy erőközpontnak komoly problémákat okoz, mert megjelent a színen egy alternatív stratégia, amit Magyarország képvisel a nyugati világon belül.
– magyarázta Orbán Balázs. Ezzel együtt meggyőződése: az idő is nekik dolgozik, előbb-utóbb a békepártiak többségbe fognak kerülni.
Fotó: Tuchiluș Alex
Nacsa Lőrinc szerint az Európai Unió kettős mércét alkalmaz bizonyos tagállamokkal szemben, köztük Magyarországgal szemben is, ebben a kérdésben pedig mindenképpen fel kell lépni, hiszen a bizottságnak nem egy politikai testület, hanem a szerződések őre. Molnár Zsolt azt javasolta, hogy a magyar külpolitika, kormány a nemzet érdekében keressen szövetségeseket, akkor talán a bizottság is rugalmasabb lesz velük szemben. Nem ért egyet a bizottság számos döntésével, ugyanakkor sem ő, sem a Magyar Szocialista Párt nem folyamodna hivatalos felszólításhoz. Lukács László is egyetértett abban, hogy változtatni kellene, ugyanakkor leszögezte, hogy azokban az esetekben, amelyekben Magyarországra veszély leselkedik, az emberek számíthatnak majd a Jobbik kitartására.
Kanász-Nagy Máté kijelentette, hogy
Úgy vélekedett, hogy a kormányzaton belül elhanyagolt téma a szénhidrogén-függés, ami fennáll Oroszországgal szemben.
– vetette fel Kanász-Nagy Máté.
Fotó: Tuchiluș Alex
Orbán Balázs szerint az imént említett esetben a „zöldítés” nem értelmezhető. Mint mondta, a benzinhez olaj kell, és ez szükséges a közlekedéshez, a gáz esetében már másabb a kérdés. Az energiahasználat csökkentését pedig a fejlett országok luxusának nevezte.
– dobta vissza a labdát Orbán.
Fotó: Tuchiluș Alex
Molnár Zsolt szerint túlságosan erős Magyarország energiafüggősége orosz irányba, és ha az energiafüggőség egyoldalú, akkor ez politikai kiszolgáltatottsághoz vezet. „Ez a háborús propaganda része. Ha a békéről beszélsz, Putyin ügynöke vagy” – reagált erre Orbán.
A vita végén a Patrióták Európáért Frakció karanténba zárása kapcsán beszélgettek a meghívottak. Lukács László helytelennek vélte a történteket, de Molnár Zsolt szerint is elfogadhatatlan az aránytalanság, amelyet az ügy tükröz, és úgy véli, valamiért büntetik Magyarországot Brüsszelben. Kanász-Nagy Máté és Nacsa Lőrinc is elítélte a kizárást. Orbán Balázs állította, hogy bosszúról van szó, háborúpárti álláspontról.
Fotó: Tuchiluș Alex
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!