
Útlezárás fogadja a Székelypálfalva központjába érkezőket
Fotó: Erdély Bálint Előd
Noha az esős időszak jelentősen hátráltatta a kivitelezőt, ismét folytatják a 136B jelzésű megyei út felújítását Énlaka és Székelypálfalva között. A munka során kisebb útszakaszokat le kellett zárni, ahol elterelték a forgalmat. Az új székelypálfalvi ivóvízrendszer beüzemelésére várni kell az útépítés miatt.
2021. július 13., 22:172021. július 13., 22:17
2021. július 13., 22:182021. július 13., 22:18
A közbeszerzési eljáráson nyertes kivitelező tavasszal kezdte el a 136B megyei út Énlaka és Székelypálfalva közötti 8,1 kilométeres szakaszának korszerűsítést. Az összesen 28,2 millió lej értékű beruházás jó részét Hargita Megye Tanácsa finanszírozza.
A munkát egyébként két részre osztották, először Székelypálfalva és Firtosváralja között kezdett el dolgozni a kivitelező.
A folyamatban lévő építkezés miatt Székelypálfalva központjában, valamint egyik útleszakadásnál is lezárt egy-egy útszakaszt a kivitelező, ezeken a helyszíneken azonban megoldották a forgalom elterelését, így zavartalanul lehet közlekedni.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Kovács Lehel farkaslaki polgármester úgy látja, minőségi munkát végez az építkező cég, ám azt megjegyezte, hogy
Arra is kitért, hogy az útalapozás elvégzése, illetve a támfal építése közben több ivóvízvezetéket is elszakítottak a munkások Székelypálfalván, amit az önkormányzat a megyei tanácsnál pályázva helyeztetett el az új hálózat kiépítése során.
A beruházás miatt ráadásul több vezetéket is máshová kellett elhelyezni. A nagyobb problémák elkerülése érdekében döntött úgy a község önkormányzati képviselő-testülete, hogy
„Kis türelmet kérünk a lakóktól, hiszen körülbelül egy hónap múlva tudjuk elindítani a szolgáltatást” – fogalmazott a tisztségviselő.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Kovács Lehel elmondta, hogy nagyon örülnek a régóta várt munkálatnak, hiszen a környékbeli településeknek a fellendülése csak az út rendbetételével lehetséges. Ő már most úgy látja, hogy az út menti telkek ára emelkedik, ám ennek ellenére is kevesen válnának meg azoktól.
A marosvásárhelyi ítélőtábla szerdán elutasította a drogkereskedelemmel gyanúsított Cristian Pomohaci fellebbezését, így a volt ortodox pap és népdalénekes előzetes letartóztatásban marad.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök szerdán közölte, hogy a román állampolgárság megszerzésekor minden kapcsolata megszűnt az ukrán hatóságokkal, és évekkel ezelőtt, önként lemondott az ukrán állampolgárságról.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) szerdán közölte, hogy elérhetővé vált a látás- és/vagy hallássérültek vészhelyzeti kommunikációját segítő Apel 112 mobilalkalmazás.
Lezárult az előkészítő szakasz, így elkezdődhet a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál történt tragédia nyomán indult büntetőper elsőfokú tárgyalása. Noha voltak problémák a nyomozati anyaggal, ez nem változtatott a helyzeten.
Az emberek kormányt akarnak, nem érdeklik őket a politikusok választási vitái – jelentette ki szerdán Nicușor Dan.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán bejelentette, kezdeményezni fogja az Európai Bizottságnál (EB), hogy vegyék le a barnamedvét a szigorúan védett fajok listájáról és helyezzék át egy másik listára.
A Hargita megyei tűzoltók összesen 18 sürgősségi esethez vonultak ki a hét első két napján, miközben 16 Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak a településeken megjelenő medvék miatt.
Két órára felfüggesztik tevékenységüket csütörtökön az ország igazságügyi orvosszakértői és a törvényszéki orvostani szolgálatok munkatársai. A tiltakozó akcióhoz a Hargita Megyei Törvényszéki Orvostani Szolgálat is csatlakozik.
A képviselőház szerdai ülésén döntő házként elfogadta az alapélelmiszerek árréskorlátozását december 31-éig meghosszabbító jogszabálytervezetet.
A TAROM légitársaság adóssága megközelíti a 930 millió lejt és 105 millió lejjel meghaladja a teljes vagyonát, a tavalyi évet pedig 186 millió lejes veszteséggel zárta.
2 hozzászólás