
Illusztráció
Fotó: Tamás Attila
Változékony időre számíthatunk a következő két hétben Romániában. Lesznek időszakok, amikor a nappali csúcshőmérséklet eléri a 34-35 Celsius-fokot. Esőre a hét első napjaiban, illetve augusztus végén, szeptember elején van kilátás.
2017. augusztus 21., 19:442017. augusztus 21., 19:44
Erdélyben a hét első napjaiban legtöbb 21 Celsius-fokra számíthatunk nap közben, aztán felmelegszik az idő, és augusztus 27-én ismét 32 Celsius-fokos csúcshőmérséklet várható – idézi az Országos Meteorológiai Intézet következő két hétre szóló előrejelzését az Agerpres.
Esőre hétfőn van kilátás nagyobb területeken, gyenge csapadék augusztus 30-a után is előfordulhat.
A Bánságban, a Körösök vidékén és Máramarosban ennek a hétnek az elején 20-23 Celsius-fok körül alakul a nappali csúcshőmérséklet, hétvégén aztán 33-35 fok is lehet, majd itt is enyhén visszaesik a hőmérséklet. Hétfőn sokfelé, utána már csak elszórtan várható csapadék.
Tekintettel az időjárási körülményekre, valamint az egyes megyékben a héten záruló, másutt viszont a jövő héten kezdődő sívakációra, a rendőrség közlekedési tájékoztató központja, az Infotrafic egy sor ajánlást tett közzé a járművezetőknek.
Meghosszabbították 2026. december végéig a villanyszámla-támogatási programot – tájékoztatott pénteken az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS).
Magas kockázatú drogok folytatólagosan elkövetett kereskedelmével gyanúsítanak egy 41 éves férfit, és vizsgálatot indított ellene a Hargita megyei rendőrség, illetve a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Igazgatóság (DIICOT) megyei irodája.
Az egyre aggasztóbb méreteket öltő félretájékoztatás miatt csökkent jelentős mértékben a kanyaró elleni átoltottság – jelentette ki pénteken az egészségügyi miniszter.
Több választási lehetőségük lesz a betegeknek, ha megtörik az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNSAS) monopóliuma – jelentette ki Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
Az ország 16 megyéjét és Bukarestet érintő sárga riasztást adott ki pénteken a szeles, csapadékos időjárás miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Székelyföldön csak Kovászna megye egy részére érvényes a riasztás.
A nagyböjt minden szombatján déli 12 órától keresztúti ájtatosságot végeznek a csíksomlyói Kálvárián, a Jézus-hágón. A szervezők közösségi imára hívnak mindenkit, aki fontosnak tartja a nagyböjti elcsendesedést és hisz a közös könyörgés erejében.
A Románia és az Egyesült Államok közötti kapcsolat rendkívül érett, kölcsönös érdekekkel – jelentette ki Nicușor Dan csütörtökön Washingtonban, ahol részt vett a Donald Trump amerikai elnök által kezdeményezett Béketanács ülésén.
Elsüllyedt egy konvojban haladó hajó csütörtökön a Sulina-csatorna jobb partján, a Duna 33. tengeri mérföldjénél.
Mindenki békét, stabilitást és jólétet akar Gázában, de a kérdés az, hogyan tudunk ezért cselekedni – jelentette ki Nicușor Dan államfő csütörtökön Washingtonban, a Béketanács első ülésén mondott beszédében.
szóljon hozzá!