
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
A keddi rekordértékhez képest csökkent a napi esetszám szerdán Hargita megyében, a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma viszont megugrott. A fertőzöttségi arány és a kórházban ápoltak száma tovább emelkedett.
2022. február 02., 15:142022. február 02., 15:14
2022. február 02., 15:152022. február 02., 15:15
A korábbi naphoz képest kevesebb, 251 koronavírus-fertőzést igazoltak szerdán Hargita megyében (ebből kilenc újrafertőződés) 1101 teszt feldolgozása során, ezzel 19 014-re nőtt a járvány kezdete óta azonosított esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből. Emellett 13 újabb halálesetet is jelentettek (olyan esetek is vannak, amelyek korábban történtek, de a kórházak eddig nem jelentették), így a koronavírussal összefüggésbe hozható elhalálozások száma 906-ra emelkedett.

A Stratégiai Kommunikációs Csoport szerdai közlése szerint az utóbbi 24 órában 35 802 személyt diagnosztizáltak koronavírus-fertőzéssel, és 120 koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetet regisztráltak. Tizenhárom haláleset korábban következett be.
A gyógyultak száma 132-vel nőtt az elmúlt huszonnégy órában, ezáltal eddig összesen 15 909-en győzték le a fertőzést. A csíkszeredai, székelyudvarhelyi, gyergyószentmiklósi és maroshévízi kórházakban kezelés vagy megfigyelés alatt állók száma 231 (egy nappal korábban 218 volt ez az érték), otthoni elkülönítésben 1628-an vannak, házi karanténban pedig 648-an tartózkodnak a megyében.
A már korábban igazolt fertőzöttek újratesztelése során Hargita megyében 16 páciens esetében kaptak újabb pozitív eredményt – olvasható a központi Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatásában. Ebből az is kiderül, hogy ezer lakosra jelenleg 8,83 igazolt fertőzés jut a megyében az elmúlt tizennégy nap adatai alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
Mivel a következő napokban sárga, narancssárga és vörös kódra okot adó nappali hőség várható, június 28-án, vasárnap forgalmi korlátozásokat vezet be a rendőrség az ország 16 megyéjében. A Székelyföld is érintett.
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
Az oktatási minisztérium pénteken kérte a tanfelügyelőségeket, hogy a magas hőmérséklet és a fokozott hőterhelés miatt gondoskodjanak az érettségiző diákok és a tanárok egészségének védelméről.
Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
A kézdivásárhelyi Sokadalom legfennköltebb mozzanata immáron évek óra a Pro Urbe díj átadása. A rangos elismerésben ez alkalommal, sorban tizenötödikként Gábor Rezső pedagógus, a Gábor Áron Szakképző Líceum korábbi igazgatója részesült.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 2025-ben 1356 hamis román bankjegyet vizsgált meg, 33,79 százalékkal kevesebbet, mint az előző évben – derül ki a jegybank pénteken közzétett éves jelentéséből.
Több megyei rendőrségének együttműködésével drogcsempészeket tartóztattak le Maros megyében, akik magas kockázatú pszichoaktív anyagokat csempésztek be a börtönökbe.
Csíkszereda polgármestere Korodi Attila a hétvégi rendkívüli hőség miatt felhívást intézett a lakossághoz. Mint mondta, a Harvíznek jelenleg nincs olyan munkálata, amely miatt vízkorlátozásra lenne szükség.
szóljon hozzá!