
Részleges csatornacsere helyett teljes. Az áldozat szempontjából ez most jól végződött, de csak a szerencsén múlt. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Egy sepsibükszádi 34 éves és két 23 éves korondi férfi házalt Lövétén szerdán délután, egy helybéli idős asszonynál pedig munkát is kaptak: mintegy ötméteres szakaszon vállalták el a csatorna megrongálódott részének a cseréjét. A munkát 200–300 lejre becsülték.
2020. február 27., 13:282020. február 27., 13:28
2020. február 27., 16:212020. február 27., 16:21
Az idős asszony félórányira magukra hagyta a csalókat, akik kapva az alkalmon a ház teljes csatornarendszerét kicserélték, és 5400 lejt követeltek az elvégzett munkáért.

Majdnem verekedésig fajult egy átverés Szentegyházán: idős asszonyt akartak kiforgatni pénzéből, a nő rokonai azonban időben közbeléptek.
„A néninek csak 600 leje volt otthon, ezért a három férfival együtt beautóztak Szentegyházára, ahol további 500 lejt vett ki a bankautomatából. Mivel a férfiak követelték a különbözetet is, elindultak Székelyudvarhelyre, hogy az asszony majd a bankból vesz ki pénzt a megtakarításaiból” – sorolta Gheorghe Filip. A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője isteni gondviselésnek nevezte, hogy
„Szóváltás volt és lökdösődés a központban, de erre már a helyi rendőrök is a helyszínre értek, így senki nem sérült meg. A rendőrök a három férfit bekísérték kihallgatásra” – tette hozzá a szóvivő, megjegyezve,
hiszen ahelyett, hogy a megtakarításait elcsalták volna, visszakapta azt az 1100 lejt, amit már kifizetett a csalóknak, és ráadásul a házára teljesen új csatorna került. „A három férfi ellen csalás alapos gyanújával indult eljárás” – jegyezte meg Filip. Mint megtudtuk, a térségben nem jelentettek hasonló csalási kísérletet.
A SAFE hitelprogramból Romániának jutó források több mint fele az országban marad, a jelenlegi piaci finanszírozásnál jóval kedvezőbb feltételek mellett – jelentette ki vasárnap a Digi24-nek Irineu Darău ügyvivő gazdasági miniszter.
A múlt év végén 28,63 millió aktív bankkártya volt forgalomban Romániában, ami 10,07 százalékos növekedést jelent 2025 júniusához képest – derül ki a Román Nemzeti Bank (BNR) összesítéséből.
Egy évvel a bányakatasztrófa után a parajdi árusok közül sokan már feladták, bezárták a boltokat. De van, aki még kitart.
Lehűlésre számíthatunk az elkövetkező napokban, jövő hét közepéig egy hideg légtömeg határozza meg térségünk időjárását – vetítette előre Elena Mateescu, az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) igazgatója a Digi24 hírtelevíziónak nyilatkozva.
Nicușor Dan államfő hétfőn a Cotroceni-palotában konzultál a parlamenti pártokkal az új kormány megalakításáról.
Átfogó közlekedésrendészeti akciókat szerveztek a hétvégén Maros, Kovászna és Hargita megyében. A rendőrök több száz autóst és motorost ellenőriztek, és ittas, valamint kábítószer hatása alatt vezető sofőröket is kiszűrtek a forgalomból.
A bolgár DARA nyerte meg szombat este az Eurovíziós Dalfesztivált a Bangaranga című dallal. Bulgária először diadalmaskodott a versenyen, amelyen az elmúlt három évben gazdasági nehézségek miatt nem vett részt – jelentette az AFP és az EFE.
Közvitára bocsátotta a közlekedési minisztérium a július 1-jétől érvényes járműkategóriánkénti úthasználati díjat (rovinieta) szabályozó rendelettervezetet. Az új rendszer az európai kibocsátási normákat is figyelembe veszi.
Dragoș Pîslaru beruházásokért és európai projektekért felelős ügyvivő miniszter szombaton kijelentette, hogy megvan a terve a helyreállítási terv (PNRR) teljes vissza nem térítendő keretének lehívására.
Másodfokú (narancssárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 8 megye, és elsőfokú riasztást 22 megye folyóinak vízgyűjtő területére.
1 hozzászólás