
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Két hektáros területen ég a száraz növényzet a Maros megyei Palotailvához tartozó erdős terület közelében. A tűzoltás jelenleg is zajlik, a munkát azonban nagyon megnehezíti az erős szél, illetve a terület is nehezen megközelíthető.
2022. június 22., 18:172022. június 22., 18:17
Nagyon nehéz a beavatkozás – adta hírül a jelenleg is zajló munkálatokról a Maros megyei tűzoltóság sajtószóvivője szerda délután. A munkálatokat ugyanis megnehezíti az erős szél, valamint az is, hogy a tűz egy lejtős területen van, mintegy 200 méternyi szintkülönbségen. Ugyanakkor a terület nagyon nehezen megközelíthető, ezért a bevetési egységek csak gyalogosan tudnak oltani.
Bár a tűzhöz kiszálltak a maroshévízi, a dédai és a szászrégeni tűzoltók, illetve az erdészet és a Maros megyei hegyimentők munkatársai is segítenek az oltásban, a tüzet még nem sikerült megfékezni.
Az idei év első három hónapjában 33 996 családon belüli erőszakos esethez riasztották a hatóságokat, ebből 17 113 városon, 16 883 vidéken történt – számolt be szombaton az Országos Rendőr-főkapitányság.
Reneszánszát éli a gyógynövények használata, egyre többen szedik, sőt termesztik és nemcsak tea, hanem tinktúra is készül belőlük – jelentette ki Pokornyi László, aki a Marosvásárhelyen és környékén megtermő gyógynövényekről írt könyvet.
Nagy mennyiségű kábítószert foglaltak le a hatóságok az elmúlt két hétben végrehajtott akcióik során.
Megkéselt egy fiatal férfi egy másikat Csíkkozmáson a napokban. Feltehetően italozás torkollott agresszióba a két fél között. Az áldozatot kórházban ápolják.
Négy ügynökségének átszervezésére készül a munkaügyi minisztérium. Florin Manole tárcavezető szerint a négy intézményből kettő lesz: az egyik az ellenőrzésekkel, a másik a kifizetések kezelésével foglalkozik majd.
Hónapokkal ezelőtt még szürreálisnak tűnt, hogy a 8 lej körüli benzinár fog „olcsónak” számítani, most mégis ez történik. A világpiaci helyzet és a kormányintézkedések következtében a tíz lejt alulról súroló benzinár visszajött a nyolc lejes tartományba.
Az 112-es hívószámra medvecsapdába rekedt bocsról érkezett bejelentés Nyárádkarácson községből. A rendőrség bűnügyi eljárást indított, orrvadászat gyanújával. A község polgármestere, Bodó Károly Gyula szerint az ügy árnyaltabb, mint elsőre látszik.
Az átlagosnál csapadékosabb időszakot jeleznek előre a meteorológusok jövő hétre az ország minden régiójában, míg a május 1-jei minivakációt magában foglaló hétre az ilyenkor megszokottnál magasabb hőmérsékleteket valószínűsítenek.
Bíróság elé állítanak a bukaresti ügyészek egy 20 éves fiatalembert és 14 éves barátnőjét, akiket azzal vádolnak, hogy megölték a lány anyját, majd a holttestet elásták egy erdőben.
Különböző technikákkal füstölt szalonnákat kóstolhattak a csíkszeredaiak a második alkalommal megszervezett Füst és só – Székelyföldi Szalonnamustra elnevezésű rendezvény első napján, pénteken.
szóljon hozzá!