
Egyre nehezebbé válik kivitelezőt találni
Fotó: Gábos Albin
Harmadszor kell kiírni egy hőszigetelésre vonatkozó közbeszerzési eljárást Csíkszeredában, egy másik esetben reménykednek, hogy lesz jelentkező.
2019. augusztus 10., 11:192019. augusztus 10., 11:19
Idén eddig három, Kalász lakótelepi társasház hőszigetelésére sikerült kivitelezési szerződést aláírnia a csíkszeredai polgármesteri hivatalnak, a Hunyadi János utcai 33., 35., illetve a Tető utca 13. szám alatti négyemeletes lakóépületeknél el is kezdték a munkát.
Öt másik – a Lendület sétány 10., a Testvériség sugárút 13., 16., a Kossuth Lajos utca 46. és Mihai Eminescu utca 2-4. szám alatti – tömbház esetében viszont
– tájékoztatott kérdésünkre Dósa Eszter, a polgármesteri hivatal projektmenedzsment irodájának vezetője.
Így az újabb kiírás előtt elképzelhető, hogy az árak további aktualizálására lesz szükség, illetve kisebb tételekre szétválasztani a munkálatokat, amelyek értékét a legutóbbi liciten kevéssel több mint 6 millió lejre becsülték.
Folyamatban van még egy másik közbeszerzési eljárás a Lendület sétány 14., a Kossuth Lajos utca 20-26., a Testvériség sugárút 22. és a Pacsirta sétány 2. szám alatti tömbházak hőszigetelésének elvégzése érdekében, ezek esetében a hónap végén jár le az ajánlattevés határideje.
Mivel a kiírással kapcsolatban kiegészítő kérdéseket kapott a polgármesteri hivatal egy építőipari cégtől, erre a munkálatra remélhetőleg lesz jelentkező – tudtuk meg. Utóbbi hőszigetelések becsült értéke a kiírás szerint 8,2 millió lej.
Fotó: Gábos Albin
Előrelépésnek tekinthető viszont, hogy további tíz olyan tömbház, illetve lépcsőház esetében lehet számítani külső hőszigetelésre, amelyek számára a több éve alig működő ilyen célú kormányprogram biztosít 50 százalékos finanszírozást. Olyan társasházakról van szó, amelyeket részben – általában félig – szigeteltek korábbi támogatások segítségével, és jelenlegi állapotukban nem feleltek meg az európai uniós támogatású hőszigetelési program feltételeinek.
Mint Dósa Eszter elmondta, a tíz tömbház esetében aláírták a finanszírozási szerződést, viszont a munkálatokra vonatkozó műszaki tervek 2012-ben készültek, és azóta nemcsak az árak, hanem az előírások is változtak. Ezért a dokumentációkat naprakésszé kell tenni, majd utána lehet kiírni a kivitelezéshez szükséges licitet.
Az európai uniós támogatású hőszigetelési program legutóbbi, tavaly zárult pályázati kiírására Csíkszeredából 35 tömbház lakói jelentkeztek, közülük viszont 23 lemaradt a lehetőségről, mert esetükben nem készültek el időben a szükséges megvalósíthatósági tanulmányok – az ajánlattevő tervezők nem feleltek meg a közbeszerzési eljárás feltételeinek. Az új pályázati kiírást egyelőre még várják, minden dokumentáció készen áll erre – tudtuk meg.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
Ismét 9 lej alá csökkent a standard benzin literenkénti ára a romániai töltőállomásokon, miután az elmúlt napokban mindegyik kúthálózat jelentősen mérsékelte árait. Gázolajat továbbra is 9 lej fölötti áron tankolhatunk.
Négy férfinél tartottak házkutatást a Kovászna megyei rendőrök Maros és Beszterce-Naszód megyében: az illetőket azzal gyanúsítják, hogy ellopták egy 84 éves sepsiszentgyörgyi nő 14 ezer eurós megtakarítását.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem szavaz bizalmat a parlamentben Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának – közölte Dominic Fritz pártelnök az alakulat Politikai Bizottságának pénteki ülése után.
Kétszer is behatolt egy buşteni-i házba egy anyamedve bocsaival pénteken, míg végül kilőtték a délután folyamán. A három bocs közül az egyik halálosan megsérült, a másik kettő pedig az erdőbe menekült.
2 hozzászólás