
Gyorsan megszavazták az idei költségvetést a megyei tanácsosok. Archív
Fotó: Haáz Vince
Kiegyensúlyozott költségvetése lesz idén Maros megyének, amelyben nagy hangsúlyt fektetnek az építkezésre, a megnyert pályázatok életbe ültetésére – nyilatkozta a Székelyhonnak Kovács Mihály Levente, a megyei tanács alelnöke, akinek vezetésével a megyei önkormányzat csütörtökön elfogadta a 2023-as költségvetést.
2023. február 02., 19:312023. február 02., 19:31
A megyei tanács RMDSZ-es alelnöke, Kovács Mihály Levente szerint fontosnak tartották, hogy a már beindult munkálatokat folytassák, illetve elindítsák azokat, amely a megnyert pályázatban vannak, és továbbra is új pályázatok révén próbáljanak pénzalapokat bevonzani Maros megyébe.
„2023 az építkezés éve lesz, és ezt tartottuk szem előtt a költségvetés összeállításakor. A beruházásokra 100 millió lejt szánunk, az útjavításokra csaknem 50 millió lejt. Biztosítottuk szinte valamennyi alárendelt intézmény egész éves költségvetését, ami azt jelenti, hogy ha nem lesz egy újabb, nagymértékű áremelkedés, akkor fennakadások nélkül tudnak működni a kulturális, egészségügyi, szociális intézményeink. Az alárendelt intézményeink beruházásra, javításra vonatkozó kéréseinek 85 százalékát is teljesíteni tudtuk. Továbbra is fenntartjuk a pályázati lehetőségeket, pénzt biztosítva sport-, kulturális és ifjúsági egyesületeknek, egyházaknak. Úgy értékeljük, hogy idén egy nehéz év lesz, éppen ezért a költségvetés összeállításkor egyensúlyra törekedtünk, a tavalyihoz hasonlóan egy kiegyensúlyozott költségvetést fogadtunk el. Örvendünk, hogy sikerült időben elfogadni a büdzsét, hogy mielőbb neki lehessen fognia az új munkálatoknak, folytatni lehessen a már megkezdetteket” – magyarázta az alelnök.
Az elfogadott költségvetés értelmében Maros Megye Tanácsa idén 855 millió lejes bevételre és 927 millió lejes kiadásokra számít, a különbözetet a megye tartalékalapjából fedezik. A nagy összegből a tanács saját költségvetése 445 millió lej, a különbözetet a megyei tanácshoz tartozó két kórház és az alárendelt intézmények költségvetése teszi ki.
Úgy tűnik, a munkakeresők nem a pénteki sepsiszentgyörgyi munkaerőbörzén felkínált állásokra pályáztak, a cégek pedig nem a megjelenteket keresték. A szakképzett munkások számára volt a legbőségesebb a kínálat.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Idén 23. alkalommal gyűlnek össze a Maros megyei civil szervezetek Marosvásárhely központjában azzal a céllal, hogy erősítsék az együttműködést egymás és a lakosság között, és bemutatkozási lehetőséget biztosítsanak a civil szervezetek számára.
Megsérült pénteken Szeben megyében egy másfél éves kislány, miután kinyitotta a kocsi ajtaját, és kiesett a mozgó járműből – közölte a megyei rendőrség.
Felborult egy személyautó Mezőbodonban péntek este, két személy megsérült a balesetben. A forgalom mindkét irányba megbénult.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta az Egészséges étkezés iskolai program finanszírozásához szükséges összegek folyósítását a programban résztvevő önkormányzatoknak.
Eltűnt egy 17 éves lány május 7-én Szabédról, bár önként hagyta el otthonát a kiskorú lány, de azóta nem tért haza. Rendőrségi feljelentést tettek a hozzátartozói.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
A rendőrség újabb vizsgálatot indított a mezőméhesi gyilkossággal kapcsolatban: az áldozat nővérének tett megjegyzéseket a körözött Emil Gânj testvére, aki gyakran megfordul a szintén mezőméhesi szülői házuknál.
Új szakaszába lépett Gyergyószentmiklós és Gyergyószék egyik legfontosabb infrastrukturális beruházása: aláírták annak elkerülő útnak a megvalósíthatósági tanulmányára vonatkozó szerződést, amely Tekerőpatak és Szárhegy irányából kerülné el a várost.
szóljon hozzá!