
Segítenek az ügyintézésben, hogy mindenki megkaphassa az oltást, aki igényli és jogosult rá. Képünk illusztráció
Fotó: Varga György/MTI
Sokan vannak, akiknek különböző okokból nehézséget jelent a koronavírus elleni oltásra regisztrálni, számukra nyújt segítséget az EMSZ is. Három megyében fordulhatnak hozzájuk az emberek.
2021. február 19., 15:302021. február 19., 15:30
2021. február 19., 15:432021. február 19., 15:43
Lakossági megkeresésre vállalja fel az Erdélyi Magyar Szövetség, hogy segédkezet nyújt a védőoltásra való regisztrációban. Amint Mezei János, a pártszövetség társelnöke gyergyószentmiklósi sajtótájékoztatóján közölte, más pártokhoz, civil szervezetekhez hasonlóan
Az a tapasztalat – mondta –, hogy sok idős személy nem rendelkezik e-mail-címmel, nincsen számítógépe, vagy ha az erre létrehozott zöldszámot hívja, akkor románul válaszolnak neki, és emiatt nehéz számára az ügyintézés.
Az EMSZ három székelyföldi irodájában vállalja, hogy elvégzi a regisztrálást az adott megyében élők számára, amint pedig megérkezik az oltásra kijelölt időpont, erről tájékoztatja az érintettet. Személyesen az irodákat felkeresve vagy telefonon is megoldható ez.
Az EMSZ irodái, ügyfélfogadási időpontjai és telefonszámai a következők:
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!