Énekes, dalszövegíró, frontember, a Koszika & The HotShots zenekar mindenese. Hívták a „legkékebb szemű” erdélyi énekesnőnek is, de sokkal inkább ismert egyedi, könnyen felismerhető hangjáról, na meg életvidám, folyamatosan pörgő stílusáról. A Nézőpont vendége Koszorus Krisztina „Koszika”.
2022. április 22., 12:002022. április 22., 12:00
Alighogy lejárt A Dal című műsorbeli szereplésük Magyarországon, Koszikát és csapatát máris koncertek és fellépések sora várta Erdélyben és külföldön. Hamarosan startol a nyári fesztiválszezon, ahol idén is nélkülözhetetlen fellépő a Koszika and the Hotshots.
A zenész családban született Koszorus Krisztina az élő fellépések rabja, de
Zenéről, emberi hibákról és a társadalom jövőjéről beszélgettünk az énekesnővel, aki zeneileg a saját útját járja, nem föltétlenül akar megfelelni a trendek követelményeinek.
A Koszorus Krisztinával készült beszélgetés megtekinthető a Médiatér YouTube-csatornáján. Az interjú a Nézőpont podcastcsatornáján, Spotify-on vagy az alább beágyazott lejátszóra kattintva is meghallgatható.
Több mint 718 ezer kiszolgáltatott fogyasztó kapta meg augusztusban a villanyszámlák kifizetésére használható energiatámogatást.
Noha a legfőbb vádpontokban jogerősen felmentették Borboly Csabát és a többi vádlottat az ellenük lezajlott büntetőperben, a Hargita megyei tanácsnak törvényes kötelessége az intézményt ért anyagi kár megtérítése, így újabb perek indulhatnak.
Mihai Dimian ügyvivő oktatási miniszter pénteken közölte, nem áll szándékában azt javasolni a kormánynak, hogy a diákoknak szociális ösztöndíj formájában nyújtott éves támogatás csökkenjen.
Románia lakónépessége 19,041 millió fő volt 2026. január 1-jén, 1829-cel kevesebb, mint egy évvel korábban – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Hűvösen indult a nap augusztus 28-án, és még a délelőtti órákban sem melegedett fel az elmúlt napokhoz hasonlóan az időjárás.
A román parti őrség határrendészei csütörtök este kutató-mentő műveletben vettek részt a Fekete-tengeren, miután tűz ütött ki egy Románia kizárólagos gazdasági övezetén áthaladó kereskedelmi hajón.
Ivóvízszolgáltatás szünetelésére kell felkészülniük Marosszentanna, Udvarfalva és Várhegy, valamint Gyulakuta, Kelementelke és Havadtő lakóinak.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
szóljon hozzá!