
Iulia Bulumete, az eMAG Demand & CX igazgatója
Fotó: eMAG
2023-ban több, mint 500.000 eMAG vásárló négymillió ilyen jellegű terméket vásárolt. Tavaly az eMAG-on több mint 1,6 millió gyerek-pelenkát vásároltak. A szülők több mint 60%-a 20–23 óra között online vásárol; a legkeresettebb cikkek a gyerekeknek szóló termékek, pelenkák és bébi-ételek. A szülők átlagosan 220 lejre rendelnek kisgyerekek számára termékeket. Azok a megyék vezetik az eladások listáját, ahol a legtöbb gyerek is születik.
2024. május 22., 14:002024. május 22., 14:00
2024. május 22., 15:262024. május 22., 15:26
A vásárlók könnyebben megtalálják a gyerekneveléshez szükséges termékeket, több mint 100.000 termékből válogathatnak, melyeknek több mint fele a Genius szolgáltatással ingyenes kézbesítéssel kerülnek az ügyfelekhez.
A Baby Shop-ba gyűjtött termékek a legkeresettebb és legtöbbet rendelt cikkek az eMAG-on, és az eladások listáját a pelenkák, bébi-ételek, babakocsik és biztonságos gyerekszállításra való eszközök vezetik. 2023-ban több mint 500.000 eMAG ügyfél négymillió ilyen jellegű terméket vásárolt, melyekből csak a gyerek-pelenkák száma 1,6 millió volt.
Ez pedig pontosan az esti időszak, a rendelések 63%-a este 20:00–23:00 között történik.
Örülünk annak, hogy azok a megyék vezetik a gyerekcikkek eladási listáját, ahol a legtöbb kisgyerek születik, és ezeket a termék-kategóriákat bevettük az új Baby Shop-ba. A termékeket olyan kategóriákba soroltuk, amelyekkel könnyíteni tudunk a shopping élményen igény, korosztály vagy akár az első gyerekéveket érintő családi események figyelembevételével. Ezáltal
– nyilatkozta Iulia Bulumete, az eMAG Demand & CX igazgatója.
A Nemzeti Statisztikai Hivatal adatai szerint majdnem 70%-a azoknak a szülőknek, akiknek tavaly születtek kisgyerekei 25 és 39 év közötti korosztályhoz tartoznak, és ugyancsak ők azok, akik a legtöbbet használják az online vásárlási lehetőségeket Romániában. Az eMAG-on a legtöbb gyerekcikk rendelés Bukarest–Ilfov, Kolozs, Temes, Iași és Konstanca megyékben volt, és ugyancsak ezekben a megyékben született a legtöbb gyermek is tavaly.
A Genius kliensek számára pedig a termékek több mint felét ingyenesen kiszállítjuk az easybox-ba még a rendelés napján Bukarestben, amennyiben a rendelés 12:30-ig történt, vagy másnap gyorsfutárral vagy a locker szolgáltatással országszerte, a késő estig feltett rendelések esetén.
Az utóbbi 9 hónapban ez a tizedik eMAG shop-in-shop. Az eMAG ügyfelek könnyen és gyorsan megtalálják a számukra megfelelő termékeket és ajánlatokat a többi tematikus online boltban is: Hair & Make-up Shop, Dermato Shop, Drinks & Coffee Shop, Nutrition & Vitamins Shop, Sneakers & Shoes Shop, Toys Shop, Christmas Shop, Pet Shop és Garden Shop.
Bukarest, 2024. május 20.
További információkat a Baby Shop-ról itt talál.
Az eMAG-ról
Az eMAG 2001-ben alapított román bejegyzésű cég, a román online kereskedelmi piac úttörője, 2022-ben a legértékesebb román márka lett és az első online kereskedelmi vállalat, amely első helyet foglal el a Brand Finance rangsorolási listán. Több mint 20 éve a cég folyamatosan befektet olyan Romániában kifejlesztett technológiákon alapuló digitális szolgáltatásokba, amelyek segítségével az ügyfelek időt és pénzt takarítanak meg, és létrehozott egy regionális ökoszisztémát, sikeresen exportálva a helyi modellt Bulgáriába és Magyarországra. Saját kínálata és a Marketplace partnerei révén egyre bővülő termékválasztékkal az eMAG az a hely, ahol bárki bármit, bárhonnan kereshet és megrendelhet. Emellett az ügyfelek élvezhetik az olyan kiemelt szolgáltatásokat, mint a Genius, vagy az ingyenes szállítási és egyéb előnyöket kínáló előfizetést, vagy a fizetési átütemezési szolgáltatásokat, mint például a Buy now, pay later (Vásároljon most, fizessen később) vagy a Slice it (Szeletelés). További információkat az eMAG-ról itt talál.
(X – fizetett hirdetés)
A húsvét a világ kereszténységének legnagyobb jelentőségű ünnepe: Krisztus feltámadása a halálon és a gonoszságon, bűnökön személyes áldozattal aratott győzelmet jelenti. De vajon egyformán gondolkodnak erről az erdélyi történelmi egyházak?
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) ezen a héten (március 30. és április 3. között) több mint 1700 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket, és 2384 bírságot szabott ki, több mint 6,3 millió lej értékben.
Tíz felnőttet részesít a keresztség szentségében XIV. Leó pápa a Szent Péter-bazilikában szombat este kilenckor kezdődő vigílián, amelyen a bazilika eddig néma harangjai ismét megszólalnak, és elindulnak a világ templomai felé.
Nagyszombaton az esti vigília szertartással kezdetét veszi a húsvét, a kereszténység legnagyobb, Jézus feltámadását hirdető ünnepe.
Csaknem 2500 szabálysértési bírságot róttak ki a múlt héten az autópálya-rendőrök a közlekedésbiztonsági ellenőrzéseik során, ezek közül a legtöbbet, 431-et, gyorshajtás miatt.
Az Országos Cégnyilvántartási Hivatal szombaton közzétett adatai szerint 2026 első két hónapjában 3853 vállalat függesztette fel a tevékenységét Romániában, 16,51 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában.
A múlt év végén 7418 olyan gyermeket tartottak nyilván Romániában, akinek mindkét szülője külföldön dolgozott. Számuk 656-tal csökkent végéhez képest – derül ki az országos gyermekjogvédelmi hatóság (ANPDCA) szombaton közzétett adataiból.
Napsütésben, borús időben, hidegben, a járványhelyzet miatt otthon ülve, maszkban, majd újból tömegesen – rövid videóban foglaltuk össze a húsvétvasárnapi csíkszeredai ételszenteléseket.
Autóknak, közlekedési táblának ütköztek és sáncban is kikötöttek autójukkal ittas sofőrök pénteken és szombat hajnalban Hargita megyében.
A Diakónia Alapítvány szervezésében április 18-án 16 órai kezdettel jótékonysági rendezvényt tartanak a zabolai Mikes kastélyban. A bevételt a KinderEd programba járó szegény gyermekek délutáni oktatására és napi meleg ebédjére fordítják.