
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A hivatásos tűzoltókat 2220 sürgősségi helyzethez riasztották az elmúlt 24 órában, az esetek 70 százalékában elsősegélynyújtásra volt szükség.
2024. július 17., 13:402024. július 17., 13:40
2024. július 17., 13:412024. július 17., 13:41
Az országos katasztrófavédelmi felügyelőség (IGSU) szerdai tájékoztatása szerint kedden több mint 1500 személyt láttak el a SMURD egységei, a legtöbb segítségre szoruló személy Bukarestben és Ilfov megyében (281), valamint Maros (82), Temes (79) és Szeben (78) megyében volt.
A tűzoltók 268 tüzet oltottak el országszerte, ezekből 182 vegetációtűz volt, az érintett terület meghaladja az ezer hektárt.
A közösségek védelmében a katasztrófavédelmi erők 372 bevetésben vettek részt, amelyek során embereket és állatokat mentettek ki veszélyes helyekről és helyzetekből, valamint műszaki mentéseket végeztek. A hivatásos tűzoltók ugyanakkor
Kedden 31 figyelmeztető üzenetet küldtek a lakosságnak a Ro-Alert rendszeren keresztül, 13 ezek közül medvék jelenlétére figyelmeztetett Argeş, Bákó, Brassó, Buzău, Hunyad, Prahova, Szeben, Suceava és Vâlcea megyei településeken. 17 esetben a szélsőséges időjárási jelenségek miatt küldtek ki figyelmeztető üzenetet Bukarest, illetve Buzău, Călăraşi, Kolozs, Kovászna, Dâmboviţa, Dolj, Galac, Giurgiu, Hargita, Ialomiţa, Ilfov, Iaşi, Szilágy, Olt és Prahova megye lakosságának. Egy üzenetet a Román Rendőrség kérésére továbbítottak a lakosságnak egy Argeş megyei kiskorú eltűnésével kapcsolatban – írja az Agerpres hírügynökség az országos katasztrófavédelmi felügyelőség tájékoztatására hivatkozva, hozzátéve, hogy az IGSU közleménye szerint hét személyt mentettek meg a tűzoltók életveszélyes helyzetből.
A szavazati jog hozzátartozik az állampolgársághoz, ezért élni kell vele – hangsúlyozza Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, aki szerint minden jog annyit ér, amennyit érvényesíteni tudsz belőle.
Ilie Bolojan csütörtökön bejelentette, hogy a kormány 30 banival csökkenti a gázolaj jövedéki adóját, és ezt az intézkedést pénteken hagyja jóvá a kabinet.
Emelkedik a kulturális utalványok és a bölcsődei utalványok értéke, figyelembe véve az árak alakulását és az emberek szükségleteit – jelentette be csütörtökön a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
Demeter András kulturális miniszter csütörtökön üdvözölte a coțofenești-i aranysisak visszaszerzését, hangsúlyozva, hogy a holland félnek visszatérítendő összeget csak a műtárgyak restaurálásának befejezése után állapítják meg.
Visszaszolgáltatták Romániának a coțofenești-i aranysisakot és a hollandiai Drents Múzeumból tavaly ellopott három dák aranykarperec közül kettőt – tájékoztatott csütörtökön a honlapján a holland ügyészség.
A kormány literenként 30 banival csökkenti a gázolaj jövedéki adóját. Erről csütörtökön döntött a piaci szereplőkkel folytatott egyeztetések után az üzemanyagválság kezelésére létrehozott kormányzati munkacsoport.
Ortodox húsvét előtt kézbesítik a nyugdíjakat, a kifizetésük előkészítése már megkezdődött – jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Manole munkaügyi miniszter.
Előrehaladott tárgyalások zajlanak az új közalkalmazotti bértörvényről a miniszterelnöki hivatal és a pénzügyminisztérium részvételével működő munkacsoportban – jelentette ki a csütörtöki kormányülés utáni sajtótájékoztatóján a munkaügyi miniszter.
Hogyan alakítja át az MI az oktatást, az ipart, az egészségügyet és a mindennapokat – Erdély első átfogó mesterségesintelligencia-konferenciáját tartották Marosvásárhelyen. A rendezvényen szakértők, politikai szereplők és intézményi vezetők találkoztak.
Naponta mintegy 24 ezer belügyi alkalmazott, rendőrök, csendőrök, határrendészek, tűzoltók gondoskodnak a polgárok biztonságáról a hosszú hétvégén, amelyen a katolikusok és protestánsok a húsvétot, az ortodoxok a virágvasárnapot ünneplik.
szóljon hozzá!