
Fotó: Erdély Bálint Előd
A Vizsolyi Biblia hasonmását is bemutatják pünkösd vasárnapján a Bikafalva határában lévő nyereg nyugati csúcsán, ahol a szabad ég alatt tartanak úrvacsorás istentiszteletet.
2024. május 12., 20:092024. május 12., 20:09
Vasárnap (május 19-én) délelőtt tizenegy órától ünnepi istentisztelet kezdődik a bikafalvi nyereg nyugati részén – közli a helyi református egyházközség. A helyszínen száz négyzetméteres sátrat állítanak fel, valamint padokat és székeket helyeznek el.
A kommünikéből kiderül, hogy bemutatják a Vizsolyi Biblia (az első magyar nyelvű biblia) hasonmását. A zarándokokra, illetve a gyerekekre is meglepetések várnak. A szervezők számítanak a terepjárművekkel érkezők jelenlétére is.
A mezőgazdasági kifizetési ügynökség (APIA) nevében küldött hamis telefonos és online szöveges üzenetekre figyelmeztet a mezőgazdasági minisztérium.
Friss jogosítvány a zsebben, de a valódi vezetési rutin még sehol? Nem vagy ezzel egyedül. Pont erre a helyzetre érkezik hamarosan a Megtanítalak vezetni című videós sorozatunk.
Idén március végéig több mint 8000 tűzesethez riasztották a hivatásos tűzoltókat – számolt be szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Ismeretlen tettesek felgyújtották Mircea Dinescu költő Cetate községbeli faházát. A rendőrség nyomozást indított az ügyben.
Éles hangon bírálta Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök Ilie Bolojan miniszterelnököt a bizonyos állami vállalatok tőzsdére vitelére vonatkozó szándéka miatt.
Az áram- és földgáztermeléssel és -szállítással kapcsolatos, mintegy 3,5 milliárd dollár értékű beruházásokat jelentett be szombaton Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
Nemcsak az infrastruktúra korszerűsítése, hanem az egymásra és a páciensekre való odafigyelés is kulcsfontosságú – ennek jegyében vettek részt kommunikációs képzésen a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház asszisztensei és betegápolói.
Az idei év első három hónapjában 33 996 családon belüli erőszakos esethez riasztották a hatóságokat, ebből 17 113 városon, 16 883 vidéken történt – számolt be szombaton az Országos Rendőr-főkapitányság.
Reneszánszát éli a gyógynövények használata, egyre többen szedik, sőt termesztik és nemcsak tea, hanem tinktúra is készül belőlük – jelentette ki Pokornyi László, aki a Marosvásárhelyen és környékén megtermő gyógynövényekről írt könyvet.
Nagy mennyiségű kábítószert foglaltak le a hatóságok az elmúlt két hétben végrehajtott akcióik során.
szóljon hozzá!